Wpis z mikrobloga

@credenss
Dokładnie tak wygląda Polonia Kanadyjska z lat 80tych z którą rozmawiałem. PRL vs Zachód to była przepaść. Nie mogli uwierzyć że:
1. Przyleciałem pozwiedzać a nie pracować
2. Sklepy (wallmart) nie robi na mnie żadnego wrażenia
3. W miarę ogarnięty człowiek żyje na nie gorszym poziomie w Polsce niż oni tam. Choć tu trzeba powiedzieć że lepiej być robotnikiem w CA niż PL
@credenss Oglądałem wczoraj Kevina i widać jaka to bajka. Ogromny idealny dom, mas sprzętu, wszystko najlpszej jakości. To wszystko to była mydlana pokazówa, świat wyidealizowany, typowa ustawka.

Co nie zmienia faktu że jak siedizlismy w latach 90 i to oglądało się to z perspektywy polskiej, szarej i obrzydliwe rzeczywistości to był to raj, kosmos czy coś nieosiągalnego.

@Poldek0000 Polacy w USA czy Kanadzie to dno dna, ludzie którzy siedzą tam po 50
Co gorsza oni mają prawa wyborcze, które dają im wpływ na kraj w którym nie pracują, nie żyją i nie płacą podatków


@Krzysztof53647: babcia znajomej to wyjechala chyba w latach 70 XD Zero angielskiego, w polsce byla z 10 razy, kosciolek z polakami co niedziele i wszyscy obowiazkowo na glosowanie na pis XDD Wysylala tez grube dziesiatki tysiecy $ do jakiegos ksiedza z jej bylej miejscowosci i paczki z elektronika i