Wpis z mikrobloga

miesięcznie za to jest 4/5k


@Papierowyksiezyc9328: Jak ktoś nie ma mieszkania i musi wynajmować albo płacić kredyt to trochę mem wypłata. Też mam prawko ale po zobaczeniu co się dzieje na rynku pracy zdecydowałem się pójść cieciować do budy, 3,2k na rękę ale zero odpowiedzialności, seriale, muzyczka, oszczędność na paliwie bo do pracy jadę tylko 6-7 razy w miesiącu i dużo wolnych dni pomiędzy służbami a w godzinach nocnych ,,odpoczywam".
@Papierowyksiezyc9328 mam takie pytanie,które nurtuje mnie od zawsze. Co w przypadku dwójki/biegunki? Rozmawiałam z panami, kotrzy pracuja z urzędu moasta przy sprzątaniu ulic itd i powiedzieli, że korzystają z WC w szkołach i urzędach w razie potrzeby (Holandia here). A jak to wygląda w Polsce?
@karmelkowa: ja to w takiej sytuacji każe się chłopaka pakować i jedziemy na najbliższą stacje :p
@Vaclav między 4 a 5 zależy od miesiąca, jak są awarie czy inne losowe zdarzenia i się robi nadgodziny to można do tej 5 dobić, mniej niż 4100 wypłaty nie miałem. Dwa razy do roku się sobota sobota zdarzy to też okolice 400zl wpadają.
No i jeżdżę tylko po wioskach, każda brygada ma swoją gminę
@Papierowyksiezyc9328 Czyli zarabiasz mniej więcej tyle co w służbach mundurowych, a pracujesz mniej godzin, odpowiedzialność w zasadzie żadna, ryzyko utraty życia lub zdrowia wręcz znikome. Nie umniejszam pozytecznosci twojej pracy, bo jesteście potrzebni, ale trochę śmiech, że ktoś gasi pożary albo biega za bandziorami, a zarabia tyle samo co chłop jeżdżący na śmieciarce.
W sumie nauczyciele zarabiają sporo mniej, niż Ty, więc też beka.