Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#zwiazki #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #samotnosc #tfwnogf

Jaka jest według was "mistyczna wiedza" jaką nabywa się będąc w związku, której brak komuś kto nigdy w związku nie był? Zwłaszcza komuś kto ma np 25 czy więcej lat i brak doświadczenia związkowego. Po czym poznać, że ktoś taki zna relacje tylko z teorii?
Przykładowo osoba który nikt nie była w związku ma zwykle wyidealizowane wyobrażenie o związku jak z filmu gdzie wszystko zawsze jest idealne, po tym dopiero przychodzi zderzenie, że w związku zdarzają się kłótnie, gorsze dni, nieporozumienia, odwołane plany, brak czasu, choroby i inne tego typu rzeczy, a to że druga połówka odwołuje randkę wcale nie oznacza, że już nie kocha.
Przeczytałem dużo wypowiedzi, że w pierwszym związku popełnia się masę błędów przez brak doświadczenia, ale jakoś brakuje mi konkretów. Czym są te mistyczne błędy i mistyczna wiedza jaką się na nich zdobywa? Czym jest ta mistyczna "komunikacja" jakiej rzekomo uczy się dopiero w związku? Czego was nauczył pierwszy związek, co rzutowało by w kolejnym zrobić coś lepiej bądź inaczej?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
jaką nabywa się będąc w związku, której brak komuś kto nigdy w związku nie był


@mirko_anonim: zauroczenie przemija, za to problemy zamiatane pod dywan są wieczne
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Emocje, obycie się z uczuciami i umiejętność działania w racjonalny sposób pomimo sytuacji które dają duży bodziec emocjonalny. Ogólnie w życiu jak i w związku polecam. Natomiast tego uczymy się poprzez praktykę, wystawianie się na dany bodziec, wtedy możemy poczuć jak on na nas oddziałuje, oswoić się z nim. Racjonalne myślenie w sytuacjach stresowych, będzie bardzo dużym atutem na sam początek, co w gruncie rzeczy nie jest takie proste.
  • Odpowiedz
Jaka jest według was "mistyczna wiedza" jaką nabywa się będąc w związku, której brak komuś kto nigdy w związku nie był?


@mirko_anonim: Mówić o tych zachowaniach, kt\ore Ci się nie podobają bez skrępowania. Jak myślisz "nie powiem, bo będzie przykro", to powiedz to spokojnie i z kulturą i empatią, bo inaczej przykro to już zawsze będzie Tobie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mirko_anonim w pierwszych związkach z reguły ludzie mają duże braki w wiedzy o związkach i seksie.
Np.
1. Uważają że jak okres zauroczenia minie to miłość się kończy i próbują coś zrobić by poczuć znów tą burzę hormonów bo identyfikują to z miłością.
2. Nie potrafią się komunikować przez co zamiast omawiać na bieżąco problemy to doprowadzają do kłótni gdzie ludzie krzyczą na siebie, niekiedy obrażają się lub wypominają sobie wzajemnie jakieś
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Ta mistyczna wiedza zamyka się w jednym zdaniu: "nie warto".
Ludzie którzy nigdy w relacji nie byli bardzo często ją romantyzują, mitologizują i osładzają. Żyją wyobrażeniami oraz normami społecznymi, dość fałszywymi, o związku.

Gdy już dojdzie do powstania takie relacji między dwojgiem ludzi, zacznie się szara codzienność związku i przeżyje się trochę czasu w związku, różowe okulary opadają. Bardzo szybko uczysz się pewnych rzeczy. Nagle związek nie jest
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Mnie mój pierwszy i ostatni związek nauczył, bym odpuściła sobie związki. Dzięki niemu wiem jak beznadziejna jestem. Co prawda, mogłabym robić za "opcje przejściową" dla kolejnego faceta, ale tego nie chcę, bo jednak mam jakieś uczucia i godność, więc wybieram samotność.
  • Odpowiedz
Jaka jest według was "mistyczna wiedza" jaką nabywa się będąc w związku,


@mirko_anonim:

Po prostu chodzi o umiejętność komunikacji.

Niektórym udaje się nabyć tą umiejętność dopiero będąc w długoterminowym związku, niektórzy to potrafią i bez związku, a innym nie udaje w ogóle.

Ci ostatni właśnie najbardziej pieprzą o "mistycznej wiedzy o byciu w związku", bo nie potrafią się sami ogarnąć i szukają jakiejś siły wyższej.
  • Odpowiedz