Wpis z mikrobloga

Miałem stary dysk z 2 partycjami ( nie licze jakiejs systemowej ukrytej rzędu 1 gb). Była tam instalacja windowsa z mojego laptopa a na drugiej partycji troche zdjec.
Włozylem to do innego laptopa, przez instalator windowsowy wyrzucilem partycje C. Troche głupio bo powinienem kliknąć formatuj. No ale usunałem ją i tą małą ukrytą też. Po to byutrzowyć jąod nowa i postawić tam od nowa system
No i teraz przy próbie utworzenia tej partyjci od nowa wyskakuje non stop błąd 0xe5d2cca0
Co sie dzieje i jak zainstalowac tam system teraz skoro nie moge utworzyc partycji na nieprzydzielonym miejscu ?

edit:

Napisane tez, ze wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI system mozna instalowac tylko na dyskach GPT

Czyli co, na tej drugiej partycji z fotkami znajduje sie jakiś plik ktory nie pozwala mi na instalacje systemu ? i by postawic system musze tez wyzerowac tę partycję ?
#komputery #windows #pcmasterrace
  • 2
@wuwuzela1: Jak komputer ma UEFI to nie zainstalujesz systemu na partycji MBR, musi być GPT. Odwrotnie jest w wypadku starego biosu. Poczytaj poradniki o konwersji dysków MBR do GPT.