Wpis z mikrobloga

@Krafcuu: Nie znam się na piekarnikach, ale do siebie z doświadczenia najmu wielu mieszkań brałbym Electrolux'a. Najbardziej niezawodny i bezproblemowy ze wszystkich z jakimi miałem do czynienia. Odradzam Beko, Amica i inne które są 100-300 tańsze względem zbliżonego modelu Electroluxa.

Boscha nie polecam, zamieniłem Siemensa zmywarkę i jest lipa, Beko ma matka i też dramat, widać że jednak cena czyni cuda, a jak chcesz jeszcze ekstra opcje, to już cena rośnie.
@Krafcuu: samoczyszczenie czyli pyroliza- potrzebujesz tego i jest to zajebsite!!! Polecam gorąco (w temperaturze 500C) :D. Tylko jak będziesz brał piekarnik z z taką funkcją to już dopłać te 2-3 stówki do tego, żeby drabinki, prowadnice wytrzymywały te wysokie temperatury i żebyś nie musiał ich wyciągać gdy włączasz tą funkcję, wtedy praktycznie bez żadnego wysiłku czyścisz sobie piekarnik i on cię sam o tym poinformuje kiedy trzeba, pewnie raz na 1-6
@Krafcuu ja kupiłem z żoną 4 lata temu amice za 1500, żeliwne czapki na palniki i inox na wykończeniu (emalii nie lubię, bo schodzi i rdzewieje. Do tego termoobieg i w sumie tyle. Daje rade w prądzie 16A (zwykłe gniazdko, nie potrzeba dodatkowego obwodu). Zarzuciłbym jedynie niską jakość plastików i pokręteł. Nie ogarnęliśmy u nas czyszczenia temperaturowego (nie dociąga do 600 stopni niestety). Może tobie się uda znaleźć coś z pirolizą. Aha,
@Krafcuu bierz co chcesz aby to nie była Amica, boże co za gowno. Dał czort że kupiłem od nich sprzęt, zarówno piekarnik jak i płyta to takie gówno że szkoda gadać.
@Krafcuu: mam electroluxa z serii 800, kosztuje 3000 zl. Polecam, ma jakies gotowanie parowe sonde do miesa i inne duperele z ktorych nie korzystam, choc myslalem, ze bede. Widze ze seria 700 (chyba ubozsza) jest za 2500. Wiec mysle, ze mozesz smialo wjezdzac bo oprocz tych bajerow to dobry piekarnik