Wpis z mikrobloga

Szukam routera do domu rodziców, nie wiem czy to realne, ale chciałbym jednym routerem pokryć dom i kawałek podwórka. Aktualnie jest tam jakiś stary Asus, który sobie nie radzi zupełnie i czasami się wiesza. Ostatnio próbowałem postawić tam mesha na D-link Covr-1100, ale one miały tragiczny zasięg i nawet przy kilku sztukach nie szło z tym nic zrobić. Zastanawiam się na ile cuda może zdziałać coś ze stajni #ubiquiti np. Long Range, nie wiem czy to nie overkill, maksymalnie będzie tam 5-7 urządzeń, nie chce też stawiać serwera na stałe. Zastanawiam się czy nie ma tańszych opcji z równie dobrym zasięgiem i czy w ogóle jeden router/ap mi wystarczy

Jako alternatywa zastanawiam się jeszcze nad meshem, np. z 3x ZTE T3000 IDU

#ubiquiti #unifi #siecikomorkowe #sieci
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Stef444n Kiepściutko to wypada... Nie wiem jak nowsze modele. Ja u rodziców wstawiłem na piętrze AC Long Range jakieś 7 lat temu. Domek mają mały. Ułożyłrmngo tak mniejwięcej pod sufitrm po środku domu i zasięg jest na piętrze i na poddaszu, na parterze, w łazience już go nie ma ale jeśli na górze w jednym pokoju drzwi otworzysz to zasięg wnłazience wraca. Co do zasięgu na zewnątrz to niby jest 2.4G,, ale
  • Odpowiedz