Wpis z mikrobloga

KŁOPOTY CLOUT MMA

Piątkowa gala mimo wielkiego szumu wokół Natana Marconia zanotowała fatalny wynik, jeśli chodzi o zainteresowanie. Witrynę w dniu gali odwiedziło zaledwie 172K użytkowników, co przekłada się na nie więcej niż 120K sprzedanych i użytych licencji (kody z rekompensaty za poprzednie edycje).

Z takim wynikiem Clout MMA3 plasuje się obok Prime MMA 5 i High League 5, ale wypada znacznie gorzej niż Prime MMA 1 Move 1.

Biorąc pod uwagę kosztorys, czyli wysokie wynagrodzenia dla Natana, Najmana czy Załęckiej, to tego wyniku nie można traktować inaczej jak wielka porażka. Zakładając dalej, że to nie jest pralnia pieniędzy, to musi być trzecia z kolei nierentowna gala.

Do tego jeszcze dochodzi obsługa przez StreamOnline, której koszt na pewno był na bardzo preferencyjnych warunkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejne wnioski:

- Po dwóch falstartach ludzie stracili zaufanie do organizacji
- Okres między świętami a Nowym Rokiem nie jest najlepszy dla organizacji takich eventów
- Zapraszanie merkantylnego szona fagaty może tylko #!$%@?ć ludzi. Idiotyczny ruch, którego jedyną konsekwencją może być strata na sprzedaży. Żadnej wartości dodanej tu nie ma. Oczywiście jest to odsetek, ale doskonale odzwierciedla sposób w jaki prowadzony jest ta organizacja.
- Zestawienia sportowców z innych dyscyplin nie ma najmniejszego sensu. Kogo jeszcze trzeba zaangażować, żeby ostatecznie przekonać się, że wyciąganie byłych piłkarzy nie przyciągnie pokolenia Z i wczesnych Millenialsów?
- Angaż Marianki Schreiber jest taką samą porażką jak wcześniejsze zatrudnianie staśko. To nie jest w stanie zainteresować nawet hejterów.

Nie wierzę, że ta organizacja odbije się od dna. Przez trzy edycje wypracowali sobie pozycję niewiarygodnego usługodawcy o niekoherentnym przekazie, nudnych zestawieniach i nieciekawych konferencjach i programach.

Gdyby nie Marcoń, to zainteresowanie byłoby zapewne jeszcze niższe, ale i tu przyznajmy, że sam Natan kiepskiej karty nie uciągnie. Tak jak sam Murański nie utrzyma Prime.

#famemma
christian-huygens - KŁOPOTY CLOUT MMA

Piątkowa gala mimo wielkiego szumu wokół Natan...

źródło: ff

Pobierz
  • 17
@christian-huygens: tak myślałem. No to te dane nie są wiarygodne. Wiele razy porównywałem wyniki podłączonego Analyticsa do SWP. Kompletnie nie miało to przełożenia, bo niby na jakie zasadzie miało mieć, jeśli ich kod nie jest podłączony pod stronę www.
@Tacho_: Nie wiem co do czego porównujesz. Od kilku lat SW nie jest wiarygodny jako całościowe narzędzie marketing intelligence, ale z szacowaniem danych o użytkownikach jeszcze sobie radzi. Jeśli chodzi o wskazywanie na liczbę odsłon konkretnych podstron czy wskazywanie na źródło ruchu, to faktycznie do niczego się to nie nadaje.

Tak jak pisałem wcześniej, przed publikacją zawsze sprawdzam jak sytuacja się ma w porównaniu ze stanem faktycznym. Robię to na podstawie
@christian-huygens: Porównuje dane z Google Analyticsa (czyli najbardziej wiarygodne źródło) do przytoczonego przez Ciebie SW.

W tym momencie sprawdziłem dwie strony, które zarządzam (dane z 28 dni):

Strona nr 1:
Google Analytics - 17 145 sesji
Simillar Web - 12,635

Strona nr 2:
Google Analytics - 96 290 sesji
Simillar Web - 88,749 sesji

"Nasłuchiwanie" tych programów to około 10/15% marginesu dokładność w jedną lub drugą stronę. Tym samym taki Fame
@christian-huygens: Mi np. przed 3 gala wyslali kod za 1 gale xD Wiec liczba osob z kodami to tez osoby ktore mialy kody po 1 gali a nie tylko 2, wiec to moze byc sporo osob. Bo trzeba liczyc ze za 2 i tak wysylali kody.

W sumie kupiles 1 gale, dostales kod, ogladales 2 za free, znow dostales kod, i 3 za free. To najlepsza oferta na rynku bylo, 3
@christian-huygens
To ja dodam od siebie, że jestem jedną z wielu osób, które są nadal oszukiwane przez Clout. Składałem reklamację na Clout 2, którego nie dało się oglądać. Przyznali mi rekompensatę w postaci kodu, którego nie wysłali. Także Clout 3 mnie ominęło, bo za ch… nie zapłace kolejny raz. Odwołałem się i łaskawie odpisali, że jeśli faktycznie nie dostałem kodu, to mam odpisać w tym samym wątku ze screenem udowadniającym przyznaną reklamacje.
pablito1988 - @christian-huygens
To ja dodam od siebie, że jestem jedną z wielu osób,...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Tacho_: SW nie odróżnia sesji od odsłony i zamiast tego wprowadza swoją metrykę "visit", która niewiadomo czym jest, bo nie odpowiada nigdy sesjom a tym bardziej odsłonom. W tym wypadku to kompletnie niewiarygodny wskaźnik. Im bardziej rozbudowany serwis i większa ilość odsłon tym bardziej dane odstają od rzeczywistości. Stąd przypuszczam, że model SW bazuje na odsłonach w celu ustalenia "wizyt". Ze 4 lata temu bias był dużo mniejszy. Dzisiaj absolutnie nieprzydatne
@christian-huygens ja bym jescze dodał, że karta nie dość, że przepłacona to i nudna.

Najman cios = odgrzewany kotlet/
denis tak samo ile razy można oglądać jak im psycha siada xd

Rozumiem, jakieś fajne dumy , protokoły, wyjaśnianie no tak fajnie ale gówno kogo obchodzi czy Natan odklepie w 1 czy 10 sekundzie. Albo najman xd

- te kibicowskie pseudo gangsterskie ruchy, to nowy sposób aby ćwierć mózgi mogli coś zarobi? Tacy