Wpis z mikrobloga

#wifi #motoryzacja też trochę
Mam chińskie radio z Androidem w aucie, działa całkiem fajnie, ale CarPlay szybko zrywa, nawet jak wysiądę z auta zamknąć garaż. Obstawiam że to problem gównianych antenek. Chciałbym kupić jakieś lepsze, najlepiej na przewodzie, żeby można było je umieścić w lepszym miejscu niż teraz (są wkręcone w radio). Mam fotkę ze strony producenta radia jak one wyglądają i na jakie złącze są.

Może ktoś coś polecić sensownego?
Naxujmnietenkaktus - #wifi #motoryzacja też trochę
Mam chińskie radio z Androidem w a...

źródło: IMG_5591

Pobierz
  • 7
@Naxujmnietenkaktus: To nie problem gównianych antenek tylko ich lokalizacji. Kup przedłużacz SMA może coś da o ile cały zysk z umieszczenia anteny w lepszym miejscu nie pójdzie w stary na tym kabelku i złączach.
@Naxujmnietenkaktus: Masz kupić przedłużacz do złącz SMA a nie przewód SMA-N, nie będziesz instalował anten panelowych czy innych pionowych typu horizon tylko użyj te co masz tylko umieść ją np gdzieś przy szybie obok słupka czy coś.
@dktr: Real foto
Przedłużacz do tego mi jest potrzebny. Sprawdziłem sygnał WiFi i jak wyjąłem radio z wnęki to sygnał wzrósł o 20 dBm (nie znam się na tych jednostkach) i w apce ikonka z żółtej czyli słaby sygnał zmieniła się na zieloną więc trop jest dobry.

Możesz mi podpowiedzieć co to jest w końcu za złącze? A może wiesz gdzie taki przedłużacz mogę kupić w normalnej kwocie

Z góry dzięki
Naxujmnietenkaktus - @dktr: Real foto 
Przedłużacz do tego mi jest potrzebny. Sprawdz...

źródło: IMG_5604

Pobierz
@Naxujmnietenkaktus: Pisałem już 3 razy, potrzebujesz przedłużacz SMA. Po jednej stronie ma mieć gniazdo SMA a po drugiej złącze SMA-F. 20dB to bardzo dużo, dB to skala logarytmiczna i myślę że wiele ci wyjaśni przykładowa sytuacja - sygnał wzrósł o 3dB to oznacza to tyle że napięcie na zaciskach anteny wzrosło dwukrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)