Wpis z mikrobloga

Dzień dobry #xbox
Zamówiłem sobie konsolę #xboxseriesx i teraz mam zagadkę jak wydobyć z tej maszyny dźwięk.
Chcę podłączyć go do monitora, który nie ma wejścia audio.
Wystarczą mi jakiekolwiek głośniki bluetooth? Podłącze je normalnie z poziomu menu konsoli?
  • 16
  • Odpowiedz
HDMI Przesyła dzwiek wiec nie musisz podłączać zadnych dodatkowych przewodów. Jesli Monitor ma glosniki to bedzie wszystko automatycznie grało i buczało.
Da sie podłaczyć sluchawki BT.
  • Odpowiedz
@Elijahu: niestety w konsolach zawsze był z tym problem. Nawet w poprzedniej generacji trzeba było kombinować ze złączem optycznym i drogimi konwerterami, teraz jest jeszcze gorzej bo ani ps5 ani xbox tego złącza niema.

Jedyna opcja to podpiąć słuchawki do pada, albo kombinować z jakimiś extraktorami dźwięku hdmi ale może wpływać na jakość obrazu i raczej tanie nie będzie.
  • Odpowiedz
@Elijahu każdy głośnik bluetooth jaki mam w domu (a mam ich z 5 czy 6) ma wejście Jack. W padzie masz wyjście Jack, wystarczy przewód Jack to Jack i już. Najlepiej mieć też osobnego pada do tego bo granie z kablem jak zwierzę to trochę porażka.
A najlepiej to głośnik z wejściem HDMI, u mnie dwa mają takie wejście.
  • Odpowiedz
@vulcanitu no z tym może się rozpędziłem, akurat ten kupowałem jeszcze w czasach xboxa 360 i wtedy kosztował mnie 70zł i było to sporo jak na tamte czasy jak na taką duperelę.

Jeżeli dziś idzie go dostać za 20 no to rzeczywiście tania sprawa.
  • Odpowiedz