Wpis z mikrobloga

Cześć. Polecacie jakiś grill elektryczny? W sensie taki zamykany na blat. Nie jakoś turbo drogiego i wypasionego, bo będzie w nim robiony co najwyżej kurczak, burger i tosty ewentualnie xd fajnie jakby się łatwo myło w sensie te blachy ze środka były wyjmowane
#gotowanie #gotujzwykopem #jedzenie
  • 6
  • Odpowiedz
@MeeF Ja mam taki (w nieco starszej wersji bez zegara) i oferuje dokładnie to co podaje producent. Nic więcej, nic mniej. Rąbaniec niestety nie chce zdechnąć bo pewnie wymienionym go na opti, ale to już że wszystkim wydatek ponad 1k
  • Odpowiedz
@MeeF: Ja również mam Tefal Supergrill i polecam.
Ogólnie co do grilli elektrycznych, nie ma co schodzić poniżej 2000W, bo słabsze grille nie ogarną dogrzewania płyt po wrzuceniu mięsa, temperatura spada i mięso zaczyna się dusić zamiast grillować.
W przypadku tostów to oczywiście nie ma większego znaczenia, ale kurczak i burgery wymagają wysokiej temperatury przez cały czas.
  • Odpowiedz
@MeeF: nie polecę nic konkretnego, ale zdecydowanie brałbym grilla tylko i wyłącznie ze ściąganymi płytami, żeby można to bylo normalnie umyć. I najlepiej żeby był rozkładany tak żeby można było smażyć na dwóch płytach jednocześnie.
  • Odpowiedz