Wpis z mikrobloga

@Zielony_Minion: BNT mimo, że ma bardzo ale to bardzo dużo siły to wspinaczem jest słabym. Ma bardzo duża objętość na robienie takich samych ruchów po bardzo dobrych chwytach i stopniach ale jak dasz mu gorszy chwyt badz stopien to nie wie co się dzieje. Technikę ma bardzo mierna i wspina sie wylacznie silowo co widac bardzo na jego filmach. Jego poziom to 6b max. Będziesz się wspinał rok pod okiem dobrego
@Don_Lukasio: Szczerze? Po prostu nauczyć się wspinać. BNT ma bardzo ale to bardzo dużo siły ale nie umie się do końca wspinać. Ktoś powie: ale zaraz! przecież wlazł na mariotta czy tam inne budynki no to jak się nie umie wspinać? Otóż chodzi o to że on wspinając się na te budynki wykonuje tylko jeden rodzaj ruchów. Po prostu zarypał te ruchy na tych swoich symulatorach na śmierć i tak wygląda
@Don_Lukasio: Tak, popatrz sobie jak się lekko wspina Alain Robert z którym BNT się wspinał we Francji. To jest gościu który był bardzo mocnym wspinaczem skalnym i widać lekkość z jaką się porusza a ma ponad 60 lat. Przede wszystkim BNT mógłby robić technicznie trudniejsze budynki
@fajq: To prawda, nawet widziałem ich wspólną wspinaczkę we Francji i moim zdaniem Banot wypadał tam najgorzej, ale myślałem że to może z powodu warunków fizycznych (Leo jest wyraźnie wyższy, ma większy zasięg rąk i nóg). Widziałem też inne filmiki ze wspinaczki Alaina i robił tam dużo bardziej zaawansowane rzeczy niż Banot, wręcz wydaje mi się że wspinaczka na Sears Towers w Chicago po tej szczelinie jest dla Banota nieosiągalna.
@Don_Lukasio: Warunki fizyczne we wspinaniu to jest często wymówka. Ludzie często myślą, że im jesteś wyższy tym masz łatwiej co nie jest prawdą. Owszem są takie ruchy które mogą być łatwiejsze ale generalnie nie zawsze tak jest. Wzrost bardzo często jesteś w stanie nadrobić techniką i dobrym ustawieniem. Po drugie jeżeli chodzi o wzrost to bardziej pomagają po prostu długie ręce aniżeli wzrost. Przykładowo znam ziomka który ma 180 cm i