Wpis z mikrobloga

@affairz: To nie historia rynku nieruchomości a raczej inflacji i wzrostu gospodarczego. Ceny mieszkań są uzależnione od możliwości zarobkowych a cena metra w relacji do zarobków bardzo nie wzrosła. Ludzie zarabiają więcej to są skłonni wydać więcej na mieszkania.
  • Odpowiedz
@TheDziobaker:

To nie historia rynku nieruchomości a raczej inflacji i wzrostu gospodarczego


No ja np wliczam do historii rynku nieruchomości sytuacje gdzie coraz więcej osób które mają po 6 mieszkań i mogą kupować więcej a z drugiej strony coraz więcej osób z klasy średniej (czy jeszcze istnieje) nie stać na własne M.
  • Odpowiedz
No ja np wliczam do historii rynku nieruchomości sytuacje gdzie coraz więcej osób które mają po 6 mieszkań i mogą kupować więcej a z drugiej strony coraz więcej osób z klasy średniej (czy jeszcze istnieje) nie stać na własne M.


@Turkotka: No fajnie, ale twarde dane tego nie pokazują.

To co obserwujesz to inflacja, a co za tym pozorny wzrost zarobków i osoby które kiedyś uznałabyś za biednie dziś w Twojej
TheDziobaker - > No ja np wliczam do historii rynku nieruchomości sytuacje gdzie cora...

źródło: Screenshot 2024-01-05 at 20.55.11

Pobierz
  • Odpowiedz
@TheDziobaker: w 2017 bralem mieszkanie 5900zl za metr we wrocalwiu 1.5km do rynku, teraz 15k za metr stoja podobne oferty ale niech bedzie nawet 13k, to masz 120% wzrostu, pensje chyba tyle nie wzrosly.
  • Odpowiedz
@affairz: >90% Polaków poparło dalsze regulacje i wymogi zwiększające ceny mieszkań (dla naszego dobra oczywiście, urzędnik musi decydować przecież jakie masz okna), poparło sztuczne pompowanie cen przez kredyt 0/2%, popiera politykę klimatyczną UE, więc o co pretensje?
  • Odpowiedz
  • 2
@TurboDynamo: w 3 lata pensja wzrosła Ci 3-4 razy? bo tyle potrzeba żeby przy większycho kosztach życia odkładać na mieszkanie w identycznej proporcji co wcześniej
  • Odpowiedz
@affairz: pamiętam jak byłem na studiach to w Krakowie sprzedawali mieszkania po 4400zl za metr, szedłem ma zajecia i mówiłem: aale drogo, to taniej można dom postawić...
  • Odpowiedz