Wpis z mikrobloga

Czym się kierować czy wyborze odpływu liniowego? Mam prysznic 120x80, odpływ na dłuższej ściance. Kupić na całą długość, czy zostawia się po kilka cm? Coś polecacie? Czemu to jest takie drogie?
#remontujzwykopem
  • 8
@roonie: trochę się zostawia, żeby kopertę zrobić.

Chyba że bierzesz taki w krawiedzi podloga-sciana. Ale jak cię na taki stać to nie będziesz na cenę narzekać.

Zresztą odpływy nie muszą być drogie.
Od kilkuset zł.
@roonie: ogólnie wszyscy maja to w #!$%@? ale ja zazwyczaj patrzyłem na ilość wody jaką może odebrać w ciągu jednej minuty i porównywałem to z systemem natrysku jaki ma być w takiej kabinie zamontowany. Żeby mi ludzie nie gadali że "czemu ta woda tak wolno spływa" albo "chyba za mały spadek pan zrobiłeś xD " no i jak już coś kupujesz to żeby cały był stały bez jakiś możliwości regulacji syfonem
@Nethiu też chciałem taki spadek żeby prawie nie było widać a wyszło z 2, 3.cm a i tak często woda już się zbiera a szybko się to zatyka i trzeba czyścić szczególnie jak baba jest i ciągle włosy...
@Nethiu: trzeba też pamiętać że podawana ilość wody którą odbierze odpływ zakłada, że jest nad nim kilka cm lustra wody.

Jak to kiedyś sprawdzałem przy okazji jednej reklamacji to np. odpływ deklarowany na 50 litrów na minutę przestawał odbierać na bieżąco całość wody już przy bodajże 36 l/min a to był jeszcze idelanie czysty, zdjęty z półki odpływ. W kilku modelach co sprawdzałem historia się powtarzała.