Wpis z mikrobloga

Ej bo tabletki z kofeiną/tauryną są "legalne" xD
Więc mogliby produkować monsterki 0mg z dołączoną tabletką do rozpuszczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I oby tak się stało, bo #!$%@? dostaję że chłop 26 lat a muszę czekać na kasie samoobsługowej za soczkiem z kofeiną xD
#energetyki
  • 77
  • Odpowiedz
@kotel987989: Ogólnie to dzisiaj się dowiedziałem, że jest zakaz sprzedaży a nie spożycia, rodzice mogą kupwoać i dawać dzieciom.
Na discordzie piszą że rodzice im normalnie kupują bez problemu. xD Ja dzisiaj tez kupiłem dwa monsterki i jednego bratu dałem bo chciał (12 lat)

Czyli w sumie ten zakaz najbardziej uderzy przegrywów w piwnicach co boją się do sklepu chodzic, oni przez neta kupowali, a wkrótce energetyki znikną z neta. No
  • Odpowiedz
Potrafisz odpowiedzieć na pytanie, czy pogooglałes i okazało się zę nie są groźne i nie wiesz jak wybrnąć z tej sytuacji? xD

Odpowiedz


@siemankooo: Ty kpisz, czy serio?
  • Odpowiedz
@Mopek666: No czekam napisz mi, kofeiny jest mniej niż w kawie, tauryny niewiele więcej niż w mleku krowim, reszta to witaminy z grupy B + wszystko to co w każdym innym naoju gazowanym.

Po prostu dajecie się nabierac na gówno portale typu onet, wp i opowieści z dupy kasjerki która widziała trzęsące się dzieci i palpitacje serca po energetyku xD
  • Odpowiedz
Po prostu dajecie się nabierac na gówno portale typu onet, wp i opowieści z dupy kasjerki która widziała trzęsące się dzieci i palpitacje serca po energetyku xD


@siemankooo: Przecież zagrożeniem nie jest kofeina, tyko wyrabienie nałogu, w najbardziej narażonej grupie społecznej.
  • Odpowiedz
@Mopek666: Nałogu do czego? Do słodkich napojów? Kofeiny jest za mało żeby powstał nałóg. No chyba że uważasz 30mg na 100ml wystarczająca dawką do nałogu, wtedy trzeba zakazać czekolady 43mg xD

Cukier jest uzależniający i jest go tam dużo to fakt ale cukier jest we wszystkich napojach a one są legalne, więc to pomijam.
  • Odpowiedz
No i jak tu dyskutować jak na odpowiedź dostaje gówno pytanie.


@siemankooo: Musisz mi wybaczyć, nie wiedziałem, czy trolujesz, czy serio nie widzisz zależności między wyrobieniem w dzieciakach nawyku sięgania po chemiczną mieszankę, żeby się "przyspieszyć". Później dorastają, schemat zostaje, a że wraz z dorosłością pojawiają się "mocniejsze" możliwości, nawyk zaczyna być naprawdę niebezpieczny.
  • Odpowiedz
@Mopek666 A te wnioski to skąd? Bo brzmi to równie głupio jak to, że od grania w CS'a miałbym zostać terrorystą. Moim osobistym zdaniem największym problemem energoli jest ilość jaką spożywa młodzież i brak innych napoi, spora część moich rówieśników i lekko młodszych osób potrafi pić kilka Monsterkow albo Dzików w ciągu dnia i nic poza tym, i to jest moim zdaniem największy problem, bo sam energetyk w sobie nie jest takim
  • Odpowiedz
A te wnioski to skąd? Bo brzmi to równie głupio jak to, że od grania w CS'a miałbym zostać terrorystą.

moich rówieśników i lekko młodszych osób potrafi pić kilka Monsterkow albo Dzików w ciągu dnia i nic poza tym, i to jest moim zdaniem największy problem, bo sam energetyk w sobie nie jest takim złem jak go niektórzy opisują.


@kuba4370: No wnioski z obserwacji włąsnych, z bardzo znanego instytutu IDzD, oraz
  • Odpowiedz
kofeiny jest mniej niż w kawie


@siemankooo: no ale kawe jak pijesz to jakieś 200-250ml, a monsterki mają 500ml, więc tak jakbyś dwie kawy naraz #!$%@?ł
  • Odpowiedz
@Massiv A czy ja gdzieś o to pytałem? Domyślam się czym to jest spowodowane, mój post odnosił się głównie do tego, że miałoby to wpływać na używanie "mocniejszych" substancji w przyszłości.
  • Odpowiedz