Wpis z mikrobloga

Mam problem z #siecikomputerowe
Mam internet od Vektry i od nich router.
Pobieranie wewnątrz sieci między dwoma komputerami to jakieś 10 MB/s. Za to pobieranie z internetu na tych samych komputerach dochodzi do kilkukrotnie wyższych wartości. Czym to może być spowodowane?
Przy dużych i małych plikach jest ta sama sytuacja.

To samo widać na remote play w #ps5. Wewnątrz sieci ścina, a na przykład xbox w chmurze, czy kiedyś stadia działały super.

#wifi #sieci
JachuJach - Mam problem z #siecikomputerowe
Mam internet od Vektry i od nich router.
...

źródło: temp_file3452418260387925003

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@djmentos @ChristianHorner porównując na kablu i na wifi zawsze wewnątrz sieci jest dużo wolniej niż z internetu.
Czy zmiana routera poprawi sytuację? Czy router Vektry blokuje ruch wewnątrz sieci? Przecież jak dane idą z internetu to i tak przez sieć te dane przechodzą.
  • Odpowiedz
  • 0
@ChristianHorner nie mam teraz dostępu do kabli, zresztą część jest w ścianie.
Tylko jeśli wąskim gardłem jest dysk (ssd) to czy nie byłby też wąskim gardłem także przy pobieraniu z internetu? To samo jeśli chodzi o kabel. Przecież nie może być wąskim gardłem przy sieci nie nie być przy pobieraniu z neta. Gry z ps5 pobierają się w kilka minut, a przerzucenie filmu z laptopa na laptop trwa kilkanaście minut przy o
  • Odpowiedz
@#!$%@?: ja mam laptop z 2018 i router z 2022, mimo to pliki przesyłają się 4MB/s - nie chce mi się nawet trgo analizować, ustawienia karty wifi, ustawienia kanałów wifi na routerze, po prostu szkoda nerwów - tam gdzie sie da kabel i elo
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister oo, to ma sens.
Ale sprawdziłem: jedno urządzenie wifi, drugie kabel, i na obu widać różnicę na plus internetu w porównaniu do sieci lokalnej.
Jaka powinna być średnia prędkość przy routerze za 300 zł i klasycznym okablowaniu wewnątrz sieci pomiędzy dwoma laptopami?
  • Odpowiedz
@#!$%@?: I nie chodzi mi tutaj o to, ze obydwa urzadzenia korzystaja z internetu naraz. Po kablu to masz wiekszosc przepustowosc i potencjalnie ochrone przed brakiem kolizji, wifi to tylko wysylanie lub przesylanie naraz przez jedno urzadzenie jednoczesnie, bawisz sie w serwer plikow z obydwoma dzialajacymi przez wifi i robi sie kicha.
  • Odpowiedz