Wpis z mikrobloga

#przemysl #pytaniedoeksperta #mechanika #inzynieria

znalazłem coś takiego:

Implementing PdM on essential equipment promises enhanced reliability and reduced maintenance costs. However, it does not replace traditional time-based or condition-based maintenance tasks; it simply adds additional layers of analysis and prediction.


Czegoś nie rozumiem. Jeśli "predictive maintenance" rzekomo nie zastępuje sztywnych interwałów czasowych w których należy dokonywać serwisu to w takim razie po co się w pakować w pierwszej kolejności?
  • 2
Jak zwykle w przypadku tematów związanych z zarządzaniem produkcja czy UR to jest trochę rozmyte
Tbm oraz cbm wchodzi w skład Preventive Maintenance. Tbm- po prostu wymieniasz łożysko czy olej co 6 miesięcy, cbm to sprawdzasz np. raz na miesiąc ich stan (oczywiście w tym przypadku to ma sens jak mówimy np. o maszynie do której wchodzi 50 litrów oleju albo o łożysku które kosztuje kilkanaście tys, a są takie). Tutaj bardziej
Pisałem na szybko z tel po drodze. Uzupełniając:
-PM w który wchodzi Condition Base Maintenance i Time Base Maintenance jest prewencją która ograniczy Ci zużycie naturalne. W stylu wiem że po "przejechaniu" XX cykli mam wymienić to i to, wiem że gdy wzrośnie mi moment/ temperatura do tylu i tylu mam dokonać wymiany
-PDM jest też nazywane prognozowanym utrzymaniem ruchu- czyli ty jesteś dokładnie w stanie przewidzieć ile wytrzyma dany komponent przy