Wpis z mikrobloga

mowili nie idz w pompe ciepla "tym nie ogrzejesz" xD
"zimą bedziesz marzł" xD
"podczas mrozów sprawdność pompy to 1" xD
bez "fotowoltaniki" sie nie opłaca xD,
pójdziesz z torbami za rachunki na prądzie XD
30cm styropianu na elewacji, ludzie kto to widział ?! "powyżej 16cm każdy centymetr to zbędny wydatek" xD

xD
#budowadomu #pompaciepla

KONONOWlCZ - mowili nie idz w pompe ciepla "tym nie ogrzejesz" xD 
"zimą bedziesz mar...

źródło: xd

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: jaka pompa i jak duży dom bo w tym roku też mnie czeka i jestem tym gościem co się nasluchał że pompa jest be i rozważam zmianę na gaz ale w projekcie mam pompę i mam dylemat
  • Odpowiedz
  • 1
@Stan_Dembinsky: I to z temperaturą -10 przez pół dnia. Za zeszły sezon grzewczy (październik-marzec) wyszło lekko ponad 3.9 gdybym miał liczyć cały rok tj okresy gdzie pompa raz po raz się włączy wczesną jesienią lub wiosną to wyszło by z 4,5 jak nie więcej.

w papierach pompa ma scop 4,03
  • Odpowiedz
  • 2
@GuliVerGut: pompa powietrze-woda, 280m2, dom niskoenergetyczny z zapotrzebowaniem coś między 15kwh/m2 a 30kwh/m2, 100% podłogówki.
W starym budownictwie polecam tylko po termomodernizacji i wywaleniu wszystkich grzejników, tylko ogrzewanie niskotemperaturowe. W przeciwnym wypadku tylko sie #!$%@? ;)
  • Odpowiedz
  • 3
@Mac02: i znowu kalkulacje

przeczytaj raz jeszcze, nigdzie nie robiłem kalkulacji o opłacalności tego czy tamtego
To mój post:

mowili nie idz w pompe ciepla "tym nie ogrzejesz" xD

"zimą bedziesz marzł" xD

"podczas mrozów sprawdność pompy to 1" xD

bez "fotowoltaniki" sie nie opłaca xD,

pójdziesz z torbami za rachunki na prądzie XD

30cm styropianu na elewacji, ludzie kto to widział ?! "powyżej 16cm każdy centymetr to zbędny wydatek" xD
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: sąsiad kupił nowy piec i mówi ze jest zajebisty i wogóle bo w #!$%@? drogi tylko nie wiem co on zacza dodatkowo ogrzewac bo drewna moze i tyle samo ma ale wegla w zeszłym roku dokupił w zimie drugie tyle co zwykle a w tym od raz kupił 2x tyle, więc tak tak jest super ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Stan_Dembinsky: inwestor, rozkładam wszystko co robię na części pierwsze :) życie z tym to koszmar xD

@mk321: nie ma reguł, bo te "miesięcznie" jest różne,
zimą 600-700 zł za prąd za wszystko*
normalnie poza sezonem grzewczym jakieś 300 zł za wszystko*

* ogólnie "życie" tj rekuperacja, piekarnik, indukcja, klima, monitoring, praca w domu, 2 kompy x 3 monitory po 12h dziennie, dużo światła, no i pompa ciepła
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Mój wujek "Ady 5 cm syropianu to dość jest... ocieplone dobrze" zatrzymał się na tym że domy się ociepla. Realnie sens traci się chyba przy 20-25 cm (ilość ciepła zatrzymanego / koszt materiału / aspekt wizualny)
  • Odpowiedz
  • 1
@Stan_Dembinsky: sprawdziłem podlicznik za cały okres grzewczy gdzie pompa działa dzień w dzień tj od paźdzenika do teraz
4674 kwh wyprodukowała, 1143 kwh zużyła - więc średni COP za ten okres to 4.09, jest git :)
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: zawsze mnie fascynują dyskusje randomow co totalnie nie znają się na tym, a wydają po 40 k na te urządzenia. Nie uderzam tutaj w Opa. Po prostu wiem ile dopasowanie takich urządzeń wymaga obliczeń a tymczasem te urządzenia wciskają ludzie bez wykształcenia technicznego wciskając ludziom kity pokroju zwrot fotowoltaiki po 15 latach użytkowania XDDD typy są po psychologii biznesu zarabiają na tym po 12 k prowizji od sprzedaży to taki
  • Odpowiedz