Wpis z mikrobloga

#studia #eit #elektronika #informatyka
Cześć Mirki
Studiuję elektronikę na politechnice gdańskiej, jednak nie jest to mój wymarzony kierunek - w planach miałem informatykę. Od początku roku rozważam opcje poprawienia matur dzięki czemu mógłbym dostać się na swój kierunek, a także zwiększyć szanse na przetrwanie matmy na studiach (obecnie średnio sobie daje radę)
Przychodzę z pytaniem czy ktoś z was miał podobny problem? Nie będę kłamał poszedłem na studia bo chce sobie zapewnić lepszą sytuację finansową.
Ktoś studiuje/studiował któryś z tych dwóch kierunków i może się wypowiedzieć czy jest fajnie/ jak wygląda sytuacja na rynku po skończeniu studiów?
Mam straszny mętlik w głowie ponieważ zarówno o elektronice jak i informatyce słyszę tyle złego co dobrego, tak samo jest w sumie o samych studiach. Od wielu ludzi słyszę że to przeżytek i nie ma już po nich pieniędzy, a z drugiej strony dużo ludzi mówi że to absolutny must have, by zagwarantować sobie stabilną przyszłość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
@Grodek22: na ogół w tym wesołym kraju po eit czekają cię możliwości takie jak
-praca u janusz poniżej godności
-przekalifikowanie się na programistę
-wyjazd za granicę
normalny polski przedsiębiorca z kategorii elektronika zdarza się rzadko i na ogół dobrze żebyś był jego synem jak chcesz dobrze pracować w jego folwarku, chociaż czasami słyszę bajki że ktoś po eit pracuje jako elektronik i jest zadowolony
  • Odpowiedz