Wpis z mikrobloga

W jaki sposób zrobić tak, że jak nagrywam ekran komputera to moja miniaturka jest na dole w rogu w formie na przykład koła i jest tam obraz z drugiej kamerki? Często widzę to na Youtube, ale sam nie potrafie czegoś takiego skleić.

Dzięki za pomoc i miłego dzionka!

#nagrywanie #youtube #film
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@PietrekSpodKrakowa: @Russ3l Obecnie mam prostą wtyczkę do Chrome którą odpalam i nagrywa mi ekran. W niej oczywiście nie ma prawie w ogóle ustawień, ale jest lekka. Komputer w sumie nie jest cienki, ale pytanie czy taki OBS zżera bardzo czy śmiga jak trzeba?
  • Odpowiedz
@imdejv1: Zależy od tego jakie ustawienia wideo użyjesz, najłatwiej będzie jak sprawdzisz sam, bo jest zbyt dużo zmiennych. Nagrywałem ekran bardzo starym probookiem i działało.
  • Odpowiedz
  • 0
@Russ3l: A czy w tym OBS po instalacji trzeba robić dużo ustawień bardzo, aby w ogóle zadziałało? (Wiem, że jest ich mnóstwo) oraz ważne pytanie, czy można zrobić konfiguracje RAZ i potem ją wczytywać np. tak że w tej konfiguracji będzie wybrana karta w Chrome a nie caly ekran (choć tutaj pewnie można przyciąć pasek startu i zakładek innych, ale wtedy będzie dziki format ;p )
  • Odpowiedz
@imdejv1: Ustawiasz format, jakość, rozdzielczość, robisz jedną scenę, podpinasz okno chrome, obraz z kamerki i ewentualnie tę maskę okrągłą, tyle. Ustawienia się zapamiętują tak że wystarczy potem kliknąć nagrywaj. Poradniki do podstawowej konfiguracji i ustawień obrazu są bardzo krótkie.
  • Odpowiedz