Wpis z mikrobloga

#iptv #telewizja

Szukam jakiegos niedrogiego sposobu żeby ogarnąć rodzicom telewizję. Wystarcza te kanały co sa na naziemnej tylko na naziemna różnie działa. Jest światłodów więc myslalem nad iptv. Nie trzeba mi 200 kanałów, ppv itp

Jakies pomysly? Od dostawcy neta najtaniej 32zł/100 kanałów
  • 12
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Co to znaczy, że naziemna różnie działa? Widocznie instalacja antenowa nie jest dobrze dobrana. Dobra antena, dobrze ukierunkowana i dobrze zarobione wtyczki na kablu antenowym powinny bardzo dobrze działać, czasami wystarczy obrócić antenę w innym kierunku, dać ją wyżej, niżej. Sorka że nie za bardzo z twoim pytaniem ale może te podpowiedzi wystarczą i nie będziesz musiał korzystać z innych metod odbioru tv.
  • Odpowiedz
  • 0
@MercedesBenizPolska Na odpowiednio wykonanej instalacji antenowej nie powinno być problemu z odbiorem. Opisywane problemy mogą sugerować, że jakość sygnału nie jest najlepsza - bez zapasu na trudniejsze warunki odbioru.

Jak daleko jest do nadajnika?
  • Odpowiedz
@mp107: ja tego nie montowalem ale skoro tak piszesz to chetnie bym sie tematem zainteresował. Myslalem ze zwyczajnie naziemna tak ma.

Jak do tego podejsc od poczatku? Antena kierunkowa? Jakis wzmacniacz? Dlugosc kabla ma duze znaczenie (np przy antenach LTE, bo takie montowalem dlugosc miala kluczowe znaczenie)
  • Odpowiedz
@dzieju41: jakies protipy jak podejsc do instalacji od podstaw? Wiadomo ze wole raz wydac pare stowek i nie placic wiecej.

Telewizor i dekoder jest. Czyli zostaje antena bo pewnie stara, kabel bo pewnie pierwszy lepszy, enetualnie jakis wzmacniacz i ustawienie tego
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: Moim zdaniem antena kierunkowa, symetryzator, wzmacniacz jeśli daleko od RTCN, jeśli dosyć blisko to najpierw spróbować bez wzmacniacza no i kabel koncentryczny. Antena pokojowa (jeśli nie ma gdzie montować anteny kierunkowej) ewentualnie by sprawdzić i jeśli nam się nie powiedzie to mieć możliwość zwrotu.
Konkretów ci nie podam bo zawodowo się tym nie zajmuję.
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska: 25km? To powinno na samym kablu działać ;) sprawdź sobie w którą stronę celować. U kogoś wymieniłem antenę siatka(DVB-T działało) po przejściu na dvbt2 musiałem zmienić na yagi i od tej pory wszystko hula
  • Odpowiedz