Wpis z mikrobloga

Jest jakiś określony czas w którym trzeba złożyć wniosek o nowy dowód jeśli stary mi się kończy? Kończy mi się za kilka miesięcy, ale najchętniej wyrobilbym nowy już teraz, mam różne wyjazdy itd. Jest z tym jakiś problem? Gdzieś słyszałem że to niby dopiero miesiąc przed terminem można
#dowodosobisty #urzad #kiciochpyta i sorry za tag, ale może ktoś przed #wakacje też coś ogarniał xD
  • 10
  • Odpowiedz
@Vunshi: Zawsze możesz podać inny powód wymiany dowodu. Np wymiana dowodu bez warstwy elektronicznej na taki z certyfikatami, wymiana dowodu bez odcisków palców na taki z odciskami, albo po prostu możesz dowód zgubić i wymienić na nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Vunshi: Niby tak, tyle że jak ktoś nie przyjeżdża z zagranicy to może zamówić wcześniej a później po odbiorze "dodać" biometryczne cechy.
  • Odpowiedz
Niby tak, tyle że jak ktoś nie przyjeżdża z zagranicy to może zamówić wcześniej a później po odbiorze "dodać" biometryczne cechy.


@snx: wiem, że odkopuję, ale to tak nie działa. Zanim nie odda się w gminie odcisków palców to nie zaczną produkować dowodu. Nie można oddać odcisków przy odbiorze.
  • Odpowiedz