Wpis z mikrobloga

Czy Wykopowicze/czki mają w Wigilię wolne miejsce przy stole? Czy podzieliliby się swoimi potrawami (np. pierogami, grzybową), poświęcili nieco swojego czasu i rodzinnej prywatności, by zjeść z kimś kogo nie znają? Nie jestem wierzący - nie będę się z Wami modlić i nie umiem śpiewać kolęd. Będę z Wami jadł... jeśli zechcecie mnie przygarnąć. Szukam miejsca w którym miło spędzę swój wieczór w ten szczególny dla Was dzień. Będę pytał Was o wolne miejsce każdego dnia, aż do 20-ego grudnia. Do tego czasu mam nadzieję znaleźć u kogoś miejsce. Nie podaję miasta - skądkolwiek jesteście, dojadę jeśli mnie przyjmiecie.

#wigilia #miejsceprzystole #pytanie #kiciochpyta #wykopoczta #wywlekam
  • 52
@SvchosT: @anonim1133: @100piwdlapiotsza: Jestem w stanie dojechać. Nie jestem bezdomny. Szukam miejsca w którym spędzę ten dzień w tzw. "miłej, rodzinnej atmosferze". Nie chodzi o to, że nie mam co jeść, albo chcę się najeść za darmo. Chcę przy okazji tej wyprawy poznać nowych ludzi, spędzić miło wieczór. Taki jest cel mojej podróży.
@Shaki: Jak uczciwie wspomniałem - jestem człowiekiem niewierzącym. Nie szukam nawrócenia. Chcę sprawdzić ilu wierzących i praktykujących katolików faktycznie posiada owo wolne miejsce przy stole i będzie gotowych naprawdę mnie do siebie przyjąć.
@666donovo: W zgodzie z tradycją katolicką każdy wigilijny stół posiadać powinien tzw. jedno wolne miejsce dla nieznajomego. Chcę tej tradycji dopełnić. Nie przychodzę z darami jak Św. Mikołaj, lecz jako osoba dla której takie miejsce jest/powinno być uszykowane.