Wpis z mikrobloga

@lormont #!$%@?. Rydlówka do getto. O ile można tam łatwo dojechać tramwajem to jest przejechane stamtąd wyjechać. Ten teren nie ma infrastruktury żeby tam mieszkało tyle tysięcy ludzi. Wąskie gardła dojazdowe. 2/10. Na plus że z buta możesz na Wawel pobiec, ale to tyle. Blok na bloku, zero Lidla. Takie #!$%@?
  • Odpowiedz
@lormont: tereny poprzemyslowe, same biura i pozostalosci starych zakładów skutecznie przerabianych na bloki. Niby centrum i lokalizacja ok, ale nic tam nie ma w praktyce. Mocno dyskusyjny wyjazd
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop a jak kolega skomentowałby Płaszów w okolicach Przewóz/myśliwska? Do tramwaju i sklepu po 900m, dojazd na rynek porównywalny jak z pętli na lagiewnikach, tereny zielone, tez poprzemysłowe częściowo blokowisko, ale ceny trochę znośniejsze?

Szukałem czegoś od południowej strony, właśnie blisko zakopianki żeby mieć szybka ucieczkę z miasta, ale obawiam się ze tylko Płaszów może być jakimś kompromisem?

Ewentualnie czy warto brać pod uwagę Podgorze Duchackie lub Kliny?
  • Odpowiedz
@Reymont: rozważałem mieszkania na Myśliwskiej i odpuściłem (City Vibe z Nexity)

Ogromne osiedle wciśnięte między stare magazyny, w dodatki do mieszkania prowadzą wąskie, korkujące się dróżki.

Kolejny minus to odległość do komunikacji miejskiej (to nie miało dla mnie dużego znaczenia, jeżdżę głównie samochodem, ale jednak warto mieć bliżej) oraz ta okropna garbarnia
  • Odpowiedz
@Reymont i zajebiście zakorkowany wiadukt Kuklińskiego. Więc autem wyjedziesz z miasta ale do centrum w godzinach szczytu - zapomnij
@Reymont Podgórze Duchackiej - jak dla mnie najbardziej niedoceniona różnica Krakowa. Wbrew pozorom dużo zieleni, różnorodność, tramwaj, stara zabudowa więc nie wcisną bloku pomiędzy dwa stare z PRL, dużo sklepików, przedszkoli. Jak dla mnie sztos
  • Odpowiedz
@francoisinho: @its_over_for_chlop no właśnie patrzę głownie na ten City Vibe, lokale mi w sumie odpowiadają (2 pok, oddzielna kuchnia) no i cena jest taka jeszcze w zasięgu jak na deweloperskie.

Nie szukam mieszkania na zawsze, potrzebuję raczej bazy w Krakowie na parę lat hybrydowo z wynajmem, byłem na tym Płaszowie 2 tyg temu i podobało mi się w sumie tylko to że tramwaj szybko dojechał do centrum. Może faktycznie popatrzę jescze
  • Odpowiedz
@Reymont: City Vibe jest okropne, w dodatku kolorystykę osiedla to chyba dzieci w podstawówce projektowały. Kolorowe balkony, kolorowe drzwi, ohyda

Sam zdecydowałem się na północną część Krakowa, myślę, że to obecnie najbardziej rozwojowa część miasta
  • Odpowiedz
@francoisinho: ja potrzebuje południe, żeby nie irytować się za każdym razem jak pojade do rodziców - pewnie bedę chciał częsciej bywać, a kiedyś się przenieść na stałe, więc im bliżej do wylotówki na Zakopane tym lepiej. Gdyby nie to, to pewnie też celowałbym w północ.
  • Odpowiedz
@3Djdjfjw482: to bardzo indywidualna kwestia, każdy szuka czegoś innego. Jeden chce blisko do centrum, inny chce spokoju i woli przedmieścia. Jeden lubi zieleń, a inny bliskość Multikina. Nie można odpowiedzieć na tak ogólne pytanie.
  • Odpowiedz