Wpis z mikrobloga

#fizjoterapia #ortopedia

Cześć, mam problem z łokciem golfisty, trwa to już ponad 8 miesięcy. Poniżej krótko opiszę co już zostało zrobione w temacie :).

Może ktoś ma jakiś pomysł? Chętnie też umówię się na spotkanie, jestem już trochę zdesperowany więc mogę udać się w dowolne miejsce w Polsce (może za wyjątkiem Suwałk ;)

1. Ból pojawił się narastająco podczas ćwiczeń (lekka siłownia oraz boks amatorsko), tylko prawa ręka
2. Potem pojawił się przy normalnym funkcjonowaniu, zwłaszcza przy ruchu otwartą dłonią do wewnątrz lub w dół - dla przykładu podczas próby przesunięcia krzesła, dania klapsa kobicie czy podczas pływania
3. Fizjo 1 - terapia manualna, mikroprądy, tejping. Nie pomogło
4. Fizjo 2 - kilka spotkań, mocna terapia manualna, punkty spustowe, rozciąganie, akupunktura. Delikatna poprawa na jakiś czas.
5. Ortopeda 1 (ok. 5 tygodni później) - stedyd w staw. Bolało jak cholera, po 3 dniach ręka jak nowa. Ból wrócił do tego samego poziomu po ok. 3 tygodniach
6. Ortopeda 2 - USG stawu, lekkie zmiany spowodowane aktywnościami sportowymi ale nic strasznego, ona na luzie twierdzi, że to przejdzie, iść do fizjo i czekać niewiadomo jak długo
7. Fizjo 3 - wyleczymy to tylko ćwiczeniami oporowymi. Codzienne ćwiczenia hantlem 5kg na przedramie oraz barki, rozciąganie stawu oraz mieśnia - po 6 tygodniach codziennych ćwiczeń brak poprawy
8. Fizjo 4 (mój ulubiony, bo naprawiał mnie wiele razy ale nie moglem do niego wczesniej trafić). Różne techniki terapii manualnej, rozluźnianie, osteopatia, akupunktura, podczerwień, prądy, tejping, masaże pistoletem, bańka chińska. Obecnie jestem po 8 wizytach i poprawa jest o ok. 30-40% w zależności od dnia ale wystarczy, że pójde na basen albo przeniosę coś ciężkiego w domu i ból rośnie o ok. 10-20%
9. Ortopeda 3 - on proponuje znowu steryd, a potem drugi i ew. trzeci steryd. Sugeruje, że lek, który mi wstrzyknął poprzedni ortopeda w wakacje to był pewnie zły, bo w wakacje była niedostępność tego drugiego, dodam, że nawet mnie nie dotknął, a nawet nie chciał zobaczyć opisu z USG
10. W międzyczasie był jeszcze słynny osteopata z Zabrza, który stwierdził, ze to stres i dotknął mnie w kilka punktów spustowych (głównie szyja oraz jama ustna i stopa), 160zł za 15 min i do widzenia
11. Dodałem do całości myszkę pionową, DMSO, rozciąganie całego ciała i praca nad postawą

W skrócie, wydałem już pewnie ze 3000 i dalej nie mogę iść na siłownię, czuję, że tracę mięśnie i siłę, wkurzające.

Może ma ktoś jakiś pomysł?
  • 7
  • Odpowiedz
W międzyczasie był jeszcze słynny osteopata z Zabrza, który stwierdził, ze to stres i dotknął mnie w kilka punktów spustowych (głównie szyja oraz jama ustna i stopa), 160zł za 15 min i do widzenia


@nokio: XDDDDDDDDDDDDDD

Czy ktokolwiek z powyższych: Fizjo 1, 2, 3, 4, Ortopeda 1, 2, 3 w ogóle wytłumaczył Ci co to jest łokieć golfisty, w jaki sposób się to leczy zgodnie z potwierdzonymi przypadkami badawczymi/klinicznymi, ile to
  • Odpowiedz
@nokio: Ludzie preferują osoby, które "leczą, a ja nic nie muszę robić".
Napisz do mnie albo na IG (@wielkikrzych) albo na Discordzie (wielkikrzych), pinguj mnie między 17 a 20 dzisiaj to Ci opiszę to ładnie
  • Odpowiedz