Wpis z mikrobloga

Cześć,
Pytanie odnośnie jakich namiotów używacie i co polecacie? Przede wszystkim chodzi mi o warunki festiwalowe - patelnia.

Namiot który pożyczyłem od koleżanki ostatnim razem nie był zbytnio optymalny (Crivit, modelu nie znam), strasznie się nagrzewał choć temperatura w otoczeniu wynosiła ok 22 stopni. Rozglądam się za czymś z dobrą wentylacją, ciemną sypialnią i jakimś przedsionkiem żeby można było sobie spokojnie buty i jakiś worek zostawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aktualnie mam na widoku dwa modele
Quechua MH100 Fresh & Black - dla 3 osób

McKinley Vega 20.3 SleepWell

Nocleg na dwie osoby ale jednak bagażu sporo, dlatego nastawiam się na 3-osobowe namioty.
Dajcie znać co myślicie

#namiot #polandrock #woodstock #turystyka #podroze #wakacje #biwakowanie #camping
  • 8
@barto142: a to namioty na patelni nie są jednorazowe? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Popieram opinię przedmówcy, fresh n black dość często są polecane na takie wymagania.
  • 0
@Megasuper: @tre33
No własnie wiem bo miałem okazję w takim przez chwilę przebywać i w stosunku do mojego to była przepaść. MH100 ma niestety mały ten przedsionek, oczywiście jest też wersja XL która też jest droższa. A obawialibyście się kupować używki?

a to namioty na patelni nie są jednorazowe? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Chyba nie, znaczy... Mam taką nadzieję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@barto142: brałbym wersję z przedsionkiem na 100%, nie leci ci potem woda do namiotu, możesz mieć w deszczu otwarte wejście. Taki namiot kupujesz na lata, ja mam fjorda nansena od jakichś 15 lat i dalej jest ok, tylko miejsce na wkładanie tyczki żeby przedsionek rozstawić się poszarpało ale funkcjonalnie spełnia swoje zadanie w 100%. Ja bym nie żałował tych 180zł. I nie bierz na pewno tej wersji 2-3 seconds bo ciężko
@barto142: nie rozbijaj się na patelni a pod drzewkami, zrób dodatkowe zadaszenie z plandeki (tylko pod kątem żeby ew woda się tam nie zbierała - w zeszłym roku plandeka uratowała mi życie, trzy dni #!$%@?ło, a w namiocie suchutko) ew rynienka wykopana saperka naokoło aby zbierać wodę i jest git.
  • 0
@Kremufka2137: Ja się zwinąłem popołudniu w sobotę żeby nie ryzykować. A patelni ciężko uniknąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plandeka to oczywiście też jakieś rozwiązanie które widziałem że inni stosowali. Gorzej że wiatr był w stanie te konstrukcje (widocznie amatorskie) zniszczyć. Chyba najlepiej z ciemną sypialnią będzie ostatecznie.

@barto142: w lesie też znacząco mniej wiało, a plandekę mieliśmy porządnie przywiązana także dała radę. Drugiego dnia coś tam się urwało, ale przywiązaliśmy z powrotem i grało.
W tym roku można się jakoś dograć na rozbicie w lesie w większej grupie, w zeszłym roku też rozbiłem się z wykopkami których nie znałem wcześniej i bardzo miło wspominam wspólnie spędzony czas - mimo tej przesranej pogody.
  • 0
@Kremufka2137: Ostatecznie i tak się zdecyduję na zaciemniony namiot, nie wiem jeszcze dokładnie który. Póki co obserwuję czy gdzieś jakiejś dobrej promki nie ma. Ale jest licho a do tego namioty w decathlonie podrożały ( ͡° ʖ̯ ͡°)