Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful stary pożyczył od kolegi syrene bo jechaliśmy na wczasy do perelowskiego ośrodka w karpaczu. Sobota 10 rano. Znosimy torby, ladujemy sie do syrenki, somsiady na balkonach nas żegnają.
Stary przekreca kluczyk.. pyr pyr....pyr...
No i sie rozpakowalismy do domu.

Jeszcze tego samego dnia stary pozyczyl fiata 126 i ten gasł co 15km, ale wystarczyło mlotkiem #!$%@? w rozrusznik, zeby znowu jechal.

To byly czasy
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: od zawsze ludzie lubia generalizować i zawsze najgłośniej słychać głos radykałów:P ziarno prawdy w tym co chlop pisze jest, IMO najlepsze auta powstawały w latach 90-00, np takie Audi 80 z konca produkcji, w tych samochodach zwykle było już wszystko co potrzebne dla bezpieczeństwa, wygody i jednocześnie nie byly "przekombinowane" i były projektowane aby służyły lata, z mozliwoscia naprawy.
  • Odpowiedz
@Pentylion gówno prawda a nie ziarno prawdy xdd. ABS to bardzo przydatny system a jego awarie nie są jakieś wyjątkowo częste. DPF w silnikach benzynowych również nie stwarza większych problemów natomiast Syrena to zawsze był gównosamochód z którego mieli bekę już w tamtych czasach a ze względu na to że #!$%@?ło się w niej wszystko i ciągle, nazywano ją królową pobocza xd
  • Odpowiedz
ale żeby stwierdzić że nie narzekało się na Syrenę, to trzeba mieć demencję albo być po wylewie.


@Masuj: wystarczy idealizować wspomnienia ze swojej młodości.

A Syrena to crap był straszny. Tata opowiadał, że chciał kupić kiedyś jedną, ale na szczęście się opamiętał i kupił Malucha.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: ale #!$%@?
kiedys "elektronika" nie dawala rady, glupiej cewki nie umieli zrobic bo wszystko bylo "ekologiczne" (co moze bylo i dobre bo recykling byl tego lepszy niz dzis), jakis drut nawijany przez papier i inne cuda

dzisiaj do takiej syrenki zamontowali by wtrysk i bylby spokoj

jakosc srub, silikony nie silikony, to wszystko sie poprawilo, te samochody glownie nie jezdzily przez druciarstwo (czesto nadal nie jezdza bo druciarzom nie chce
  • Odpowiedz
KIEDYŚ TO BYLI AUTA, ELEKTRONIKA ZŁA!*


@LajfIsBjutiful: Swoją drogą przypomina mi się cytat z którejś z książek Zasady (chyba "Moje Rajdy").

Gdy jeździł w latach 60 ówczesnymi samochodami, to właśnie narzekał na to że te nowoczesne auta (jedno z nich na zdjęciu) stają się bardzo skomplikowane pod względem elektrycznym, a przez to trudne w naprawie i diagnozie.
I któryś z jego ulubionych pilotów był ulubiony właśnie dlatego że potrafił się połapać
  • Odpowiedz
KIEDYŚ TO BYLI AUTA, ELEKTRONIKA ZŁA


@LajfIsBjutiful: Klasyczny tekst starego grzyba. Mnie śmieszy jak mówią, że np. kiedyś produkowano porządne narzędzia, a teraz sam syf xD
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Wiadomo, pod względem komfortu i bezpieczeństwa to nie ma porównania żadnego, ale jednak jak patrzę na samochody (zwłaszcza amerykańskie) z lat 60 i 70 no to po prostu poezja. Strasznie mi się stylistycznie takie obłe kształty podobają zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: zauważyłem, że jak ludzie dochodzą do wieku lub momentu w którym przestają ogarniać nowe technologie, trendy lub wydarzenia to wzmaga się nostalgia za czasami, kiedy czuli się pewnie lub bezpiecznie.
A prawda jest taka, że kiedyś były rzeczy które były totalną padaką, a teraz inne rzeczy są padaką i nawet jak wylądujemy kiedyś na Marsie lub poza Układem Słonecznym to też będzie padaka, tylko że kosmiczna ( ͡° ͜
  • Odpowiedz