Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #oc #ubezpieczenie

Po kolizji drogowej ubezpieczyciel orzekł szkodę całkowitą i teraz mam kilka pytań. Z racji że samochód leciwy ale jednak chciałbym nim jeszcze pojeździć chcę oddać auto do naprawy. Czy po naprawie muszę zrobić pełen przegląd techniczny? Jeśli tak to mogę w ogóle odjechać takim autem spod warsztatu jak już je odbiorę i wtedy na przegląd? Mogę takie auto sprzedać? Można sprawdzić po Vinie że była szkoda całkowita?
  • 6
  • Odpowiedz
Można sprawdzić po Vinie że była szkoda całkowita?


@Vukosky123: tak, można, wynika to z resztą wprost z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, że taka informacja musi być przekazana do UFG i tam też można sprawdzić.

Z ciekawości - o ile naprawa z kosztorysu przekroczyła wartość auta i w jakim TU likwidujesz szkodę?
  • Odpowiedz
@Vukosky123 dzkoda calkowita to tylko nazwa a te #!$%@? z ubezpieczalni robią to w ten sposob, ze celowo zaniżają wartosc auta i zawyzają koszt naprawy. Jeśli w wyniku kolizji policja nie zabrała dowodu to nic nie musisz, nawet jeśli otworzyły sie poduszki.

Przykład: Po szkodzie całkowitej nie musisz miec dodatkowego badania bo np moze sie okazac, ze miales 14 letnie (czyli 2010 rok) auto segmentu D, w wyniku kolizji uszkodozna:
1. została
  • Odpowiedz
eśli w wyniku kolizji policja nie zabrała dowodu


w wyniku kolizji uszkodozna:

1. została lampa (ksenon) bo sie zaczep złamał

2. zderzak

3. chlodnica wody i klimy


@0rdynus: Przy takich uszkodzeniach zawsze zabiorą dowód :D uszkodzone światło plus ostre krawędzie, a na dodatek wyciekające płyny XD
  • Odpowiedz