Wpis z mikrobloga

na dobry początek powrót z tymczasowego vatu 23 na 22


@mati1990 Tymczasowy to on był za PO. PiS uchwalił, że jest na stałe.
Zamiast bawić się w wrzucanie takich przypominajek to byś się w temacie poduczył.

I z tego co piszesz to nie chcesz aby "ryży" coś Ci dał tylko mniej zabrał.

Ale najbardziej podoba ma się narzekanie, że dostałeś mniejsza podwyżkę niż wynosi inflacja.
Naprawdę masz pretensje do Tuska, że Twoja
@SieNieZnamToBredze: @Wychwalany @malinq
serio nie #!$%@? was że musisz pracować za 8k żeby dostać czyste netto 5k? potem odejmij 23% vatu zostaje 3800, -19% belka (około 200 w moim przypadku rocznie) i inne pomniejsze podatki. #!$%@? za 8k dostajesz 3700 xD

ale czego oczekiwać po państwie w którym 45% ludzi nie wie że płaci vat xD
@ipkis123 właśnie po uchwaliło tymczasowy, pis #!$%@?łem że ustawili na stałe to teraz wróciłem do po i #!$%@? ich za tymczasowy. Gdzie tu błąd logiczny? są przy władzy i mają możliwość zmiany jakby chcieli ale to komu ukradną na 800+

@Wychwalany to że mają nie znaczy że mam się zgadzać na okradanie mnie, niby 200 ale lepiej je mieć niż nie mieć, cebula mocno
@mati1990: nie, nie #!$%@?. Zarabiam dość. Wystarczy mi jak te pieniądze zbudują działające usługi publiczne zamiast funduszu narodowego odrodzenia wielkiej polski husarskiej imienia Jana Pawła drugiego pod zarzadem Daniela obajtka
@mati1990: "serio nie #!$%@? was że musisz pracować za 8k żeby dostać czyste netto 5k? potem odejmij 23% vatu zostaje 3800, -19% belka (około 200 w moim przypadku rocznie) i inne pomniejsze podatki. #!$%@? za 8k dostajesz 3700 xD"

Od kwoty netto odjąłeś 23% VAT i próbujesz odjąć belke, mimo że jest to podatek od ZYSKÓW z oszczędności, a nie od oszczędności samych w sobie
@mati1990 w jaki sposób cię okrada? Pierwszy byś krzyczał ze belke trzeba przywrócić jakbys się dowiedzial ile zarabiaja bogaci tylko tym że są bogaci. Wrzucą 1mln na lokatę 5% i zarobia więcej niz ty chodzac codziennie do roboty :)
@Wychwalany: dobra ale czemu mnie porównujesz do milionerów, nie jestem nim i nie będę więc co mnie oni obchodzą. Coś z tego mam że oni płacą podatki, nie widzę od państwa przelewu na konto :) a nie używam państwowych dóbr żeby wykorzystać kasę milionerów.

@SieNieZnamToBredze tak vat w skrócie odliczam od wypłaty bo finalnie i tak ją na coś wydam nie spale wyrzucę tylko prędzej czy później pójdę do sklepu i
@mati1990: "tak vat w skrócie odliczam od wypłaty bo finalnie i tak ją na coś wydam" ale wiesz że różne towary mają różny VAT, a ty i tak odliczasz 23%. Ale rozumiem że możesz nie wiedzieć że na żywność VAT wynosi 8%, bo jak już ktoś pod twoimi postami pisał mieszkasz u rodziców i to pewnie oni kupują jedzenie więc skąd masz wiedzieć. Większość ludzi jednak musi sama kupić sobie jedzenie