Wpis z mikrobloga

Za tydzień mija rok odkąd kupiłem stronę internetową, zapłaciłem teraz 195 zł za domenę na rok, 180zł za certyfikat SSL i na email widzę przychodzi mi wiadomość że muszę jeszcze opłacić hosting 430zł, nie znam się za bardzo na tym stąd moje pytania:
1. Czy hosting jest potrzebny do istnienia strony, muszę go opłacić? Bo 430zł to wydaję mi się sporo
2. Czy to są normalne ceny? Łącznie 800zł rocznie za samo funkcjonowanie strony?
#stronyinternetowe #tworzeniestron #www #stronywww #it
  • 8
@lizz: uuu drogo! gdzie kupiłeś domenę i ssl? hosting jest potrzebny do istnienia strony ale 430 to przegięcie pały! Jest wiele firm oferujących to wszystko znacznie taniej.
via Wykop
  • 0
@FrozenShade: Widzę może dlatego mi wyskakuje taka cena bo chcą od razu na rok mi odnowić. Widzę że jest do wyboru jakaś nowa i stara wersja PHP, na tej nowej ( tańszy hosting ) będzie działał WordPress?
nie wiem jakie tam są parametry ani co masz u siebie na stronie. 29x4= 116zł, tyle powinno cie to kosztować rocznie, tzn hosting. bo domena i cert to osobne koszta.
@lizz: hosting jest potrzebny do istnienia strony - jest ona 'zainstalowana' w tym miejscu. Domena to "nazwa" tej strony - tez potrzebna. Jeżeli chodzi o SSL to jeżeli hosting zapewnia Let's Encrypt - wtedy SSL masz za darmo.

Odezwij się na priv - to mogę ci dać kod rabatowy do Cyberfolks lub LH.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz przenieść stronę na inny hosting - chyba nawet oferują