Wpis z mikrobloga

Mam przy podłodze rurę wentylacyjną 50cm przez ścianę na zewnątrz, do niej zamocowaną kratkę. Gdy jest zimno strasznie z tego wieje. Można to zakryć na czas mrozów? W pomieszczeniu tym używany jest gaz ziemny. Dziura jest ogromna i mocno wychładza pomieszczenie. Mieszkanie wynajmowane, brak innej wentylacji.
#mieszkanie #ogrzewanie #wentylacja
  • 10
  • Odpowiedz
Można to zakryć na czas mrozów?


@Patryk4: Nie.

W pomieszczeniu tym używany jest gaz ziemny.


@Patryk4: Jezus, tym bardziej nie.

Mieszkanie wynajmowane, brak innej wentylacji.


@Patryk4: Jak nie wybuchnie to będziesz ze swojej kaucji odgrzybiał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Patryk4 Wezwij kominiarza, niech ci wszystko pomierzy a jak wieje za bardzo to niech zasugeruje rozwiązanie, sam nic nie rób. Nikt ci nic na podstawie posta "wieje i zimno" nic nie doradzi, a jak spróbuje to zrobić to jest debilem i nie powinieneś go słuchać. Pomieszczenia z gazem muszą mieć wydajną wentylację bo zarówno gaz jak i produkty jego spalania są w #!$%@? niebezpieczne. Kilka mieszkań rocznie wybucha, kilkanaście osób zasypia na
  • Odpowiedz
@Patryk4: ja mam podpiety pod home assistant mam też czujnik temperatury i wilgotności, jak wilgotność wynosi około 80% to włącza się aż spada, włącza się też przy włączeniu światła
  • Odpowiedz
@Patryk4: to już zależy jak sobie skonfigurujesz, jak masz jakiś piecyk gazowy który umożliwia przesyłanie informacji kiedy jest piecyk zapalony to możesz skonfigurować tak że wentylatory się załączają, jak nie masz takiego piecyka to możesz ustawić po wykryciu gazu / CO + jakiś alarm, chociaż dla pewności nawet bez takich problemów warto mieć czujniki, nie są drogie, moją znajomą prawie wyzuło podczas kąpieli a komin w piecyku oraz dodatkowo wentylacja niby
  • Odpowiedz