Wpis z mikrobloga

Mireczki mam wątpliwości co do brania auta w leasing. Auto jakie mnie interesuje to 1,7k netto. Prowadzę #jdg i mam przychody rzędu 15-20k netto.
Od tego odejmuję niestety podatki (ryczałt 14%, zus) i zostaje 10k, następnie mieszkanie kosztujące 3k, paliwo, jedzenie i powiem szczerze, że chyba nie stać mnie na samochód XD

Oczywiście mogę jeździć tym, co mam, ale jest to nieekonomiczne (diesel w mieście). Mógłbym wziąć coś fajniejszego w leasing albo po prostu kupić cokolwiek do 20k. Auto będzie służyło jako środek transportu w pracy, co najmniej 2 godziny dziennie.

Jakie leasingi bierzecie przy jakich przychodach?
#leasing #zakupauta
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89 No właśnie rozum to podpowiada. Jakieś tanie auto w gazie tak, żeby cena za km była jak najniższa. Z drugiej strony chciałbym jednak mieć przyjemność z jazdy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pozdrowionka przyjemność z jazdy t rzecz subiektywna, można miec fun ze starszego auta a jak kupisz nową pierdziawke to może być ona mocno nijaka, wszystko zależy w co celujesz i co dla Ciebie jest przyjemne. No i na koniec ile jesteś w stanie płacić za „przyjemność” posiadania nowego auta
  • Odpowiedz
@Pozdrowionka: Niecałe 2k przy 15k to bardzo mało - ja kiedyś wziąłem leasing przy opłacie rzędu 15% i bez problemu spłaciłem, dzięki czemu do teraz cieszę się z fajnego auta. Chociaż z drugiej strony, jeszcze do niedawna, jak zarabiam 5-10x więcej niż wtedy, miałem wątpliwości co do leasingu rzędu 5%. :P Ostatecznie jednak postanowiłem, że pewnie kupię sobie nowy daily car - życie jest za krótkie, by jeździć nudnymi samochodami.
  • Odpowiedz