Wpis z mikrobloga

#sieci #lan

Mam rozprowadzoną skrętkę do każdej sypialni w domu do puszek. Kupiłem gniazdka rj45 i chciałem sobie pomontować. Znalazłem wideo jak to zrobić i wszystko spoko tylko ta moja skrętka ma za grube przewody w stosunku do styków gniazdka. Ułożyłem wszystkie 8 w odpowiedniej kolejności w takich rowkach i przy zapinaniu zatrzasku takie nożyki powinny przeciąć izolację ale te przewody są ewidentnie za grube i nawet nie mogę dopiąć tego zatrzasku.

Ktoś mnie poratuje wiedzą? Są skrętki z przewodami o różnych przekrojach? Jeśli tak to jak zrobić przejście na mniejszy rozmiar żeby się to zmieściło w puszce? Zmiana gniazdka nie wchodzi w grę. Zresztą wątpię żeby to coś dało.
  • 4
  • Odpowiedz
@frugo90: Albo izolacja jest za gruba, albo gniazdko jest niezbyt precyzyjnie zrobione. Może być też jakiś problem typu" do naszych gniazdek musisz mieć nóż naszej firmy...
  • Odpowiedz
  • 0
@frugo90 nie wim czy nie lepiej byłoby użyć noża krone. Nóż zarabia i odcina nadmiar przewodu. Każda żyła zarabiana jest pojedynczo co gwarantuje powtarzalność czynnosci. Same żyły muszą być grube bo przy zarabianiu izolacja jest przecinana wiec jest ok. Grubość żył jest ustandaryzowana, ew. różnice wynikają z dodatkowego ekranu lub elastyczności izolacji.
  • Odpowiedz