Wpis z mikrobloga

Siemka wszystkim. To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Sprawa wygląda tak - mamy możliwość adopcji papugi żako. Papuga ukończyła rok, straciła właściciela. Nie mamy innych zwierząt. Nie mamy doświadczenia z tego rodzaju zwierzakiem, więc chcielibyśmy żeby to była przemyślana decyzja. W domu zazwyczaj ktoś jest. Jest coś o czym musimy wiedzieć? O co zapytać osobę, która chce oddać papugę, żeby nie wdepnąć w minę? Oczywiście jesteśmy chętni do zgłębienia tematu zanim ją adoptujemy.

#papuga #papugazako #zako #papugi #papugaszara #kiciochpyta
  • 6
@9Agu1: papugi mocno hałasują i potrafią się stresować tak, że im pióra wypadają. Serio xD Może znajdziesz tu jakiegoś papuziego eksperta. Kiedyś mój znajomy miał 3 sztuki i fajne były
  • 0
@KomendaGlownaPolicji: Też tak zawsze uważałam. Dlatego do dziś nie mam zwierzaka w klatce. Sytuacja jest taka, że ktoś już tą papugę miał i teraz straciła opiekuna, więc na wolność już nie wróci. Z mojej strony chciałabym żeby jak najwięcej spędzała poza klatką :)
@9Agu1: z rzeczy, które mnie zaskoczyły, to brudzą w okolicy klatki bardzo, nawet nie odchodami tylko jedzeniem.
Bywają naprawdę przeraźliwie głośne, szczególnie młode, ale da się je wychować, żeby zachowywały się ciszej. Niszczą dziobem co popadnie, narożniki ścian, meble, wszystko co w jakiś sposób "wystaje", więc do kabli nie może być dostępu, częściowym rozwiązaniem jest raz dużo zabawek do gryzienia, a dwa znowu wychowanie.
Bywają agresywne i terytorialne, to zależy od