Wpis z mikrobloga

Krotka pilka pany. Cos tam sobie weekendowo jaram te jednorazowe epety ale to 30zl kosztuje troche drogo i przerzucilbym sie na takie efajki co tam sie olejek wlewa. Jestem jaroszem. Z checia lykne jakies porady linki itd. Wiem, ze w tym normalnych epetach jakies grzalki czy cos trzeba wymieniac ale tak to malo wiem. Lykne kazda pomoc. Z gory dzieki.
#epapierosy #pytanie #papierosy
  • 26
  • Odpowiedz
@kamil-tika najbliżej do jednorazowek bedziesz miał poda jakiegoś, spoko sprawa zobaczysz czy Ci sie podoba albo pojdziesz dodatkowo w wieksze sprzety albo zostaniesz na podach do kurzenia casualowego, sam mam i to i to. Co do podów to żeby mieć smak zbliżony do jednorazówek najlepiej używać liquidów na soli nikotynowej. Z polecanych sprzętów ode mnie to na pewno OXVA Xlim Pro a jak chcesz cos tanszego to Geekvape Sonder Q. Jak masz
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Tak jak pisał mój przedmówca @Reck_exe to właśnie najlepsze i najbardziej casualowe będą pody, najłatwiejsze w obsłudze bo najczęściej nie mają żadnych przycisków a wymieniasz całe kartridże z grzałkami. Liquidy na soli nikotynowej będą najbardziej zbliżone do jednorazówek (tam też są lq na sole). Co do sprzętów o OXVA Xlim Pro oraz Sonder Q nie mogę się wypowiedzieć bo nie korzystałem na codzień, tylko kilka razy próbowałem i wrażenia były
  • Odpowiedz
@boxxi Ursa zdecydowanie najpopularniejsza ale dużą wadą są kartridże, w porównaniu do oxvy np o wiele mniej smaku i na krócej wystarczają ale znajdziesz wszędzie. Najlepiej przejdź się do lokalnego vape shopu i sprawdź co z tych rzeczy mają. Co do firm od liquidów jak będzie Vel to bardzo polecam winogrono czarna porzeczka i inne ogólnie z tego. W E-dym na pewno bedzie może masz w okolicy bo to sieciówka
  • Odpowiedz
@Reck_exe: Co do smaku w ursie to się zgadzam, sam mam bo nie miałem budżetu na kupowanie większej ilości lq, ale jedyny smak jaki czuję po kilku dniach od założenia nowej grzałki to mięta, w przypadku innych smaków po kilku dniach zanika.
Dokładnie najlepiej przejść się do lokalnego vape shopa, zapytać się sprzedawcy, przy okazji możecie się zakumplować. Nieważne gdzie jestem to klimat jest ten sam: przyjacielski i łatwo znaleźć wspólny
  • Odpowiedz
@Reck_exe: bo i ludzi więcej i tam zazwyczaj pracują sezonowo, a w pełnowymiarowym lokalu zazwyczaj trafiają się osoby które same już kilka lat siedzą w tym i się tym interesują. Sam myślałem o pracy w takim sklepie jak planowałem przeprowadzkę
  • Odpowiedz
  • 0
@Reck_exe: @boxxi cos tam pogrzebalem w necie i widze, ze polecane sa smok novo 2c albo novo 5, ze minimalistyczne i latwo napelniac itd. Co do info o smaku zblizonego do jednorazowki to cenna rada bo nawet nie wiedzialem o tym. Te wszystkie smakowe to mnie mocno nie interesuja raczej szedl bym tu w jakies liquidy zwykle mientowo-mentholowe.
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Z własnego doświadczenia ci powiem, żebyś nie szedł w smoki, w każdym albo elektronika się #!$%@?ła, albo grzałki #!$%@? zrobione i działały mi dzień-dwa (rekordzista się zepsuł po 10 minutach) a miałem nieprzyjemną sytuację, że wycofali kartridże do mojego sprzętu jakoś 7-8 miesięcy po zakupie, a one same pękały po miesiącu lub krócej przy ostrzejszych smakach takich jak właśnie mięta/menthol
  • Odpowiedz
@Reck_exe: Dawno temu to był krzyk mody jak tfv8 i tfv16 królowały, ale teraz nikt już na nich nie patrzy jako w jakikolwiek sposób sensowny wybór
  • Odpowiedz
  • 1
@Reck_exe: @boxxi widze, ze panowie fachowcy. No ok to pojde w tego OXVA Xlim Pro jak tak polecacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jakies konkretne liquidy polecicie fajne? Jakiej firmy unikac, w ktora pojsc itd czy to jeden pies wszystko?
  • Odpowiedz
@kamil-tika na pewno unikałbym darkline, mają dobrą reklamę ale okropne liquidy, wszystko co od nich próbowałem smakowało jak mydło mniej lub bardziej (°° generalnie to jak juz pisalem moim faworytem jesli chodzi o sole jest Vel, robią gotowe liquidy 10ml, sa jeszcze longfille czyli dostajesz butelke 60ml w ktorej jest cos okolo 10ml płynu czyli aromatu i do tego musisz dolać bazę
  • Odpowiedz
Ja jedynie mogę się wypowiedzieć na temat smaków, ponieważ sam robię liquidy, tutaj kolega @Reck_exe prawdopodobnie będzie miał do powiedzenia.
Smaki miętowe/mentholowe moim zdaniem są naprawdę spoko, nie zamulą ciebie oraz aż tak szybko ciebie nie znudzą. Ogólnie smaki które nie są super słodkie są dobre, ponieważ ich smak jest lepszy oraz (nie wiem czy tak dalej jest) słodkie smaki szybciej powodują zapychanie się grzałki. Pamiętaj pilnować abyś nie palił kiedy wata
  • Odpowiedz
  • 0
@Reck_exe: o panie nie wiedzialem, ze tam jeszcze cos trzeba domieszac myslalem, ze to wszystko gotowce, ze sie kupuje i zalewa i tyle.
@Reck_exe @boxxi czyli podsumowujac jak chce cos zblizonego do jednorazowki to szukac liquidow z kategorii "sole nikotynowe" tak?
  • Odpowiedz
@kamil-tika no longfille są spoko jak ktoś ma już jakieś zaplecze z bazami itd, wychodzi to taniej po prostu. Ale podsumowując to tak, szukaj gotowców na soli i powinno być git. Smak wedle preferencji, sam wolę mega słodkie i z chłodzikiem ale mam kilku znajomych, co prawie tylko deserówki palą czyli smakują troche literalnie jak ciasto jakieś np, totalnie inny smak niż owocowe czy mentholowe liquidy ale mi zaś niezbyt podchodzą. A
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Dokładnie, jednorazówki mają w sobie liquidy na bazie soli nokotynowej. Różnica pomiędzy solą nikotynową a zwykłą nikotyną jest taka, że w przypadku nikotyny masz charakterystyczne drapanie w gardle oraz mocniej czujesz nikotynę. W przypadku soli nie ma tego drapania, a nikotyny aż tak nie czujesz, dlatego musisz troszkę bardziej uważać bo łatwiej jest o efekt tzw. helikoptera (kręcenia się w głowie). Jeżeli się mylę to mam nadzieję że @Reck_exe mnie
  • Odpowiedz
@boxxi dobrze piszesz, sól mniej czuć na gardle i płucach więc 20mg soli moze byc odczuwalna jak np 6mg zasadowej(klasycznej) nikotyny. Oprócz tego troche lepiej przenosi smak na niskich watach co sprawdza się w podach i najwazniejsze - dłużej się utrzymuje w organiźmie więc daje uczucie „napalenia” na dłużej. No i nie czuc jej tak przy zaciaganiu wiec łatwiej o helikopter jak pisał przedmówca
  • Odpowiedz
@kamil-tika: efekt pojawia się o wiele szybciej jeżeli pijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początek nie musisz szaleć i brać liquidu o mocy 18mg, zacznij sobie na przykład od 3/6mg i ewentualnie idź w górę do momentu kiedy poczujesz, że to jest moc z jakiej chcesz korzystać. W przypadku gotowych liquidów 10ml do wyboru masz 3/6/9(?)/12/18mg (możliwe że coś jeszcze jest ale ręki nie dam uciąć). W
  • Odpowiedz