Wpis z mikrobloga

Mirki obreznane z #synology - czytam w necie i szukam i już mam w głowie mętlik.
Nie mam wielkich potrzeb: backup kilku komputerów, telefonów (zdjęcia!) + plex z którego będę oglądał filmy w większości w 1080p na ipadzie, iphone i AppleTV.

Zamówiłem DS423+ za 400 ojro ale póki nie przyszedł doczytuje i wszyscy napieprzają, jak to 923+ ma duuużo lepszy procesor ale nie ma "transcoding" bo nie ma grafiki. Czy to jest serio taka duża rzecz? Pi razy drzwi rozumiem o co chodzi, ale nie mam porównania, bo nie mam żadnego NASa. Plex to jedna z rzeczy, która będzie tam działała, ale są też inne serwisy/oprogramowanie, z którego chcę korzystać.

Boję się też wpaśc w spiralę forów internetowych: "ooooo do tego projektora to jak nie masz ekranu za 5k PLN to nawet nie podchodź, bo nie będizesz widział co on wyświetla" (tak kiedyś czytałem jak szukałem jaki ekran kupić na ścianę ;) ).

DS423+ do domu jako zamiennik kilku dysków twardych i umożliwienie oglądania filmów z Plexa bez odpalonego kompa - hit czy kit?
  • 6
  • Odpowiedz
@rybak17 nie mam pojęcia, czy TV, ajfon, komputer czy inne urządzenie będzie dekodować - stąd pytanie.

Plus nie ukrywam, że 423+ to taka granica jaką sobie ustaliłem cenowo na sam NAS i wydaje mi się, że 923+ już trudniej będzie mi uzasadnić
  • Odpowiedz
@rybak17: filmy 4k tak do 10GB bez problemu daje rade, problem się czasem pojawia z tymi co mają 50GB i więcej

mając plexa nie chce mi się bawić w udostępnianie plików z kompa, druga rzecz jest taka, że interfejs samsunga słabo działa z plikami z sieci
  • Odpowiedz
@Ritycho: patrzyłem na 923+, któego mógłbym ewentualnie kupić "zamiast" ale różnica to jest 1/3 (1000zł) drożej. Trochę się jednak nie spina już :)

Dzięki za info co do transkodowania - zamierzam sam oglądać, więc w sumie powinien jeden strumień ogarnąć jak trzeba (o ile bym znalazł jakąś promkę na ten lepszy model)
  • Odpowiedz