Wpis z mikrobloga

Czy też mieliście sytuacje, że po zaproszeniu na rozmowę rekrutacyjną zdalną z kamerką lub stacjonarną, czyli tam gdzie można zobaczyć kandydata, to nagle kiedy zdają sobie sprawę z tego jak wyglądasz to gwałtownie tracą entuzjazm i kompletnie tracisz szansę na zatrudnienie?

Ja doświadczyłem tego, CV spoko, merytorycznie się wymienialiśmy mailami i dawali odczuć, że mam duże szanse ale kiedy mnie zobaczyli to albo zadawali kosmiczne trudne pytania, albo w ogóle takie bezsensowne miękkie pytania i nawet na mnie nie patrzyli. I nawet nie poruszali najważniejszego tematu typu wynagrodzenie bo po co skoro i tak już wiedzą, że nie dostanę tej pracy.

Ma to głównie miejsce gdzie się pracuje i rozmawia z klientami lub dużą ilością ludzi w firmie. Brzydkich ludzi się nie zatrudnia do tego, spiek#tolenie widać na twarzy i nieudane dojrzewanie. Do pracy na produkcji, magazynie lub gdzie jest wymagana hardcorowa inteligencja typu programista to już wygląd nie jest taki ważny bo wiadomo niewielki kontakt z ludźmi bo tylko stoisz przy lini.

Czyli jak ktoś nie jest inteligentny, mega-techniczny ani ładny to zostają mu tylko proste zawody za minimalną.

#przegryw #blackpill

Czy doświadczyłeś osobiście opisaną sytuację?

  • Tak 53.3% (24)
  • Nie 46.7% (21)

Oddanych głosów: 45

  • 1