Wpis z mikrobloga

Panowie, panie i osoby ufologiczne z tagu #uap #ufo - po okolo 2-3 latach szumu medialnego, jakie sa wasze typy? Czym jest to zjawisko?
Mozna sie rozwinac w komentarzach.

malyludeklego - Panowie, panie i osoby ufologiczne z tagu #uap #ufo - po okolo 2-3 la...

źródło: Screenshot 2024-01-15 at 15-38-25 jellyfish uap Szukaj w Google

Pobierz

Co kryje sie za fenomenem uap/ufo?

  • Zwykle smieci, glitche, halucynacje 37.1% (49)
  • Statki pozaziemskie 12.1% (16)
  • Statki multiwymiarowe (cokolwiek to znaczy) 12.9% (17)
  • Ludzie z przyszlosci 3.0% (4)
  • Rasa zyjaca obok nas na ziemi (cryptoterrestrials) 7.6% (10)
  • Rosja/Chiny 1.5% (2)
  • Technologia Amerykanow 4.5% (6)
  • Starozytna sztuczna inteligencja 4.5% (6)
  • Duchy/anioly demony i inne paranolmalne zjawiska 6.1% (8)
  • Inne (komentarz) 10.6% (14)

Oddanych głosów: 132

  • 22
@Aguirre_gniew_brzozy: Wiem, ja w ankiecie pytam sie tak ogolnie na temat calosci tego zjawiska. Minely juz jakies 3 lata od czasu, kiedy dosc mocno jest to naglasniane w mediach (przynajmniej tych amerykanskich) i mozna juz sobie wyrobic jakas wstepna opinie, po prosluchaniu podcastow i przeczytaniu jakichs ksiazek na ten temat.
@maly_ludek_lego: a co jeśli to są statki przypominające morskie stworzenia (tu jakaś kałamarnica czy meduza) dzięki czemu mogą bez zwracania na siebie uwagi badać morza i oceany, a co jakiś czas się jakaś zbuguje i wyleci na chwilę z wody, albo musi coś zbadać poza wodą więc na chwilę ją opuszcza.
Gdybym ja chciał uniknąć wykrycia i utraty sprzętu to bym imitował jakieś naturalne elementy przyrody czy nawet balony licznie dryfujące
nilmerg - @malyludeklego: a co jeśli to są statki przypominające morskie stworzenia (...
@maly_ludek_lego: Brak nam odpowiednich narzędzi i technicznych i co ważniejsze poznawczych by to już zanalizować. Stąd ten dysonans, wątpliwości - i z jednej strony "bezrefleksyjna wiara w ufo" a z drugiej "hehe, ale beka, foliarstwo". I co istotne żadna z tych postaw nie jest dobra w sensie poznawczym. Dlatego trzeba więcej analogicznych obserwacji - i jeżeli faktycznie wymaga to FLIR, to jest utrudnione. Deklarowanie czegokolwiek przez wykopków niczego nie zmieni ani
@maly_ludek_lego: Ja obstawiam różne pojazdy, rasy, obiekty i zjawiska poruszające się w wielu wymiarach.
Niektóre z nich obserwujemy tylko jako ich trójwymiarowe fragmenty, dlatego wyglądają tak dziwacznie.

Jeśli założyć opcję istnienia wielu wymiarów i możliwości ich przemierzania to otwiera to dużo różnych ciekawych i dziwnych możliwości.
@maly_ludek_lego: nie potrafię znaleźć jakiegoś logicznego wyjaśnienia co to w ogóle miałoby być / czego szukać / jakiego kształtu poszukiwać, by go zobaczyć. I to mnie denerwuje a nawet trochę przeraża, bo cholera wie co to jest i skąd, o ile jest prawdziwe.
nie potrafię znaleźć jakiegoś logicznego wyjaśnienia co to w ogóle miałoby być / czego szukać / jakiego kształtu poszukiwać,


@Seif: No to jest pierwsze 'cos' Corbella, ktore powoduje moje drapanie sie po glowie. Tak wlasnie moglby wygladac alien. Jak nie wiadomo co ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maly_ludek_lego: Jezeli mialbym obstawiac, zdecydowanie 2. Z tym ze podkreslam o czym kiedys wspominalem, mialem pewne dziwne doswiadczenia. W kazdym badz razie nie daje 100% pewnosci na swoja teze. Mozliwy jest tez skok technologiczny ktoregos państwa ale troche mi się to nie klei. Czas pokaże.