Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Hej zmotoryzowane Mirki. Ma ktoś z was samochód z silnikiem 1.6 VTi 120 KM? Zastanawiam się na kupnem citroena c4 z przebiegiem około 160k ale czytając o silniku to jest on raczej średni. Czy ktoś z was kto miał do czynienia ia z tym silnikiem mógłby coś więcej o nim powiedzieć?
  • 11
@chumojwazdziki: mam podobne przemyślenia, ale biorąc pod uwagę, że w kwestii mechaniki samochodowej jestem tępy to pomyślałem, że zadam jeszcze pytanie tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@1grg1: Patrz na to tylko wtedy, gdy masz do wyboru dwa samochody z różnymi silnikami i nie możesz się zdecydować. Jeśli masz tylko jeden, albo jeden zadbany z mniej polecanym silnikiem, a drugi w gorszym stanie, ale z silnikiem chwalonym, zawsze bierz zadbany egzemplarz. Możesz wziąć też pod uwagę to, czy masz dobry serwis danej marki w pobliżu. Jak masz, to jedziesz do niego na profilaktykę i śpisz spokojnie.
@1grg1 szczerze to nie wiem, bo pewnie koszt robocizny zależy od tego gdzie mieszkasz i w jakiej klasy warsztacie chciałbyś serwisować auto, po prostu oprócz kosztu zakupu takiego auta warto mieć odłożone kilka tysięcy na nieprzewidziane wydatki. Zakładam, że zakup dodatkowych opon, wymiana płynów, ubezpieczenie, jakiś pierwszy serwis zawieszenia czy tam hamulców trzeba zawsze wkalkulować w koszt zakupu auta, a to 2-3 tys.
@1grg1: mam C4 z tym silnikiem i z podobnym nalotem 159tys. Samochód znam od nowości i zero problemów. Pilnuje tylko oleju, żeby był cały czas pod max i wymiana co ok 8-10tys. Miałem znajomego w ASO Citroen i mówił mi, jak ludzie przyjeżdżali na serwis z poziomem oleju na minimum, w ogóle go nie dolewali (gdzie w książce jak byk napisane żeby kontrolować poziom co kilka tysięcy) i później stąd większość