Wpis z mikrobloga

Mirki mam serwer dell z 4 dyskami zapiety w raid. Do tego mam 2 inne dyski o pojemnosci 2 TB i 2 sloty na ich miejsce. Czy mozna je wsadzic, aby byly oddzielnie widoczne bez rozdupcania raidu czy musze tworzyc od nowa raid dla 1 czesci dyskow i raid dla 2 czesci dyskow? Te 2 dyski, ktore posiadam moga byc widocznie oddzielnie.
#it #informatyka #serwery #serwerownia #hardware #dell #windows #windowsserver #oprogramowanie #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
@spayker pamietasz ale czy robisz na bieząco? Wszak minimalny raid10 to 4x wyzsze mtbf wiec zycie na jednym dysku to czterokrotnie mniejsza szansa na zwałę xD

A tak calkiem serio to nie wiem jak wyglada taki hybrydowy raid (z roznych dyskow) ale z tego co pamietam to bedziesz miec faktyczny dostep do pojemnosci predefiniowanej przez najmniejszy dysk- ja sie w to bawilem 20 lat temu kiedy raidy wchodzily do domów a najwieksze
  • Odpowiedz
  • 1
@Rasteris: Dzieki Mireczku za odpowiedz, tez tak myslalem, ze powinni sie odmeldowac.

@0rdynus za dluga historia by opowiadac, co sie #!$%@?... w skrocie - cale srodowisko juz mam postawione i po prostu mam dwa dodatkowe dyski u klienta ktore wykorzystam do innch celow calkowicie. Wszystko juz wiem i dziekuje za rady, odzew oraz pomoc :)
  • Odpowiedz