Wpis z mikrobloga

@dziubsterpl: Wg nie wdrożonej jeszcze w Polsce dyrektywy dac7, ale zapewne będzie wdrożona w tym roku żeby uniknąć kary, to i tak zostaniesz zgłoszony do skarbówki, bo przekraczasz 2000 euro rocznie. Czyli Vinted zgłosi cię z automatu w zasadzie po 4 miesiącach. Ale to dopiero jak dac7 wejdzie u nas. Póki co śpij spokojnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem najgorsze jest to że wypłata z większości stron musi być na polski rachunek bankowy, PayPal mogę przewalutować przez cinkciarz i dalej chyba na jaki chce rachunek, pytanie czy cinkciarz raportuje coś do skarbówki (po za tym kurs na cinciarz jest o wiele lepszy niż złodziejski PayPal)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranmus wiem jak jest ale chodzi o sam dochód bo nie mogę chyba regularnie robić przelewów na swój konto rzędu 2/3k. Co do dac-7 vinted niby już tego wymaga sam to wypełniłem bo inaczej bym siana nie wypłacił pytanie czy prawo działa wstecz i z raportują mnie za 2023rok i czy jeśli to nie weszło w Polsce i nie mają obowiązku raportowania czy przekazują dane. Co do przekroczenia 2k euro i raportowaniu,
  • Odpowiedz
podziel konta na babe swoja czy matke, ojca i tyle, premier sobie kupil dzialke z majatku panstwowego, przekazana parafii, za grosze i nie ma problemu, a szaraczek 2500 sie obawiac ma...
  • Odpowiedz
@dziubsterpl: Ale co z tego czy wyplacisz na konto bankowe, na revo, krypto czy uj tam sobie wymyslisz. Vinted poinformuje skarbowke sam fakt sprzedazy z kwotami. Chyba nie myslisz, ze po raporcie ktoś wejdzie ci ze skarbowki na konto i zobaczy ze nie ma wpływu to elo i pora na csa. Skarbowki nie interesuje co ty z tymi pieniędzmi zrobisz i gdzie je ukryjesz. Oni potrzebują tylko znac kwoty sprzedazy do
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranmus no tak czy inaczej będę musiał wypłacić na konto bankowe w polsce, vinted nie raportuje tego jeśli nie przekrocze 2k euro. Pieniądze przesyłane przez PayPal do cinkciarz i od nich na moje konto bankowe to jest znane źródło dochodu?
No #!$%@? najlepiej to się rozliczać żeby się nikt nie #!$%@?ł tylko co jak przekrocze 70% minimalnej to firmę muszę zakładać #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A jeśli
  • Odpowiedz
@dziubsterpl: Wpływy na konta to jedno i skarbówka #!$%@? sie zawsze moze bo ma wglad, ale póki bank nie da znac, to skarbowka sama z siebie raczej nie wejdzie mimo ze ma juz takie prawo. I jeszcze raz powtorze. Vinted nie zaraportuje ciebie jak wyplacisz pieniadze tylko zaraportuje sam fakt sprzedazy z kwota sprzedazy. Mozesz nie wyplacic doslownie nic na konto, mozesz miec te srodki o vinted, a skarbowka i tak
  • Odpowiedz