Wpis z mikrobloga

Jak długo po higienizacji zębów muszę utrzymywać "białą dietę"? Dentystka mi powiedziała, że conajmniej 3 dni ale najlepiej 2 tygodnie.
Martwi mnie to bo czytam na internecie, że tego typu dieta jest mocno restrykcyjna i wyklucza wiele produktów. Nie wiem jak długo uda mi się ją utrzymać.

Dodatkowo w jaki sposób utrzymać kolor zębów po takiej higienizacji? Pije po 4 kawy dziennie i po jakimś czasie zęby mi żółkną.
Zęby myje 2 razy dziennie szczoteczką elektryczną, nitkuje, płukam elmexem, dodatkowo co kilka dni smaruje przed snem GC tooth mousse.
Znalazłem informacje w internecie, że najlepiej po każdym wypiciu kawy płukać zęby wodą oraz pić kawe przez słomkę. Takie dwa patenty powinny pomóc czy może znacie inne sposoby żeby utrzymać kolor zębów?
#stomatologia #zeby #dentysta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw: a jakie polecasz sposoby żeby zapobiec przebarwieniom po kawie? Znalazłem dwa: płukanie ust wodą po wypiciu kawy oraz picie kawy przez słomkę.
Myśłałem jeszcze nad paskami wybielającymi crest ale widzę po twoich wpisach, że odradzasz ich stosowanie
  • Odpowiedz