Wpis z mikrobloga

@ab_ovo_usque_ad_mala: Nie jesteśmy w żadnym "środku Europy" tylko na jej peryferiach i naszym #!$%@? obowiązkiem jest zbliżenie się do jej gospodarczego i kulturowego centrum i granie w tym jednym wielkim zespole, a nie budowanie upośledzonej alternatywy dla niego niczym wariacja na temat ruskich.
  • Odpowiedz
@niecodziennyszczon: Czy ta Europa placi za emerytury Polaków? Gospodaruje pieniędzmi z podatków w rozbudowę i utrzymanie infrastruktury? Czy może planuje budżet, utrzymuje wojsko i armię, finansuje nfz? Czy ta Europa jest teraz z tobą w pokoju? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Xandress: Jak najbardziej. Bez tej Europy ten kraj byłby niczym. Albo idziemy w Europę na dobre, albo giniemy. Na drugie centrum kulturowo-gospodarcze jesteśmy za ciency w uszach tylko lud sobie sprawy z tego nie zdaje i żyje jakimiś rojeniami. Zaś jak już kiedyś dobijemy do poziomu tego centrum, to nikomu do łba nie przyjdą takie kretyńskie pomysły.
  • Odpowiedz
@ab_ovo_usque_ad_mala: Ale u Was to dziwnie działa, z takim opóźnieniem niczym internet explorer. Przekaz dnia z kilku dni wstecz... Nikt z CPK nie zrezygnował, jedynie trzeba zrobić audyt i wywalić defraudatorów publicznych pieniędzy zanim się to ruszy dalej. Trzeba sprawdzić wszystko od 0 - koszty, założenia itp. bo nawet ja jako laik mam zastrzeżenia z liniami kolejowymi - jeśli już budować to czemu nie budujemy czegoś porządnego, kolei wysokich prędkości tylko
  • Odpowiedz
Ale u Was


@MgrMarecki: Kiedyś uczono mnie, że to manifestacja zaburzeń treści myślenia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem, że wszystko zawsze można robić lepiej. Jednak z mojej perspektywy wygląda to na powolne niwelowanie projektu, który jest nam bardzo potrzebny. Okęcie może i teraz jeszcze daje radę, ale co będzie w przyszłości zakładając, że ruch lotniczy będzie rósł zgodnie z założeniami? No i najważniejsze - Cargo. te pieniądze
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Przecież to inwestycja na dziesiątki lat. Budżet państwa będzie potrzebował pieniędzy, bo idą ciężkie czasy. Skądś te pieniądze trzeba będzie wziąć, najpewniej przez podwyższanie podatków. Wszyscy będziemy na tym stratni.


@ab_ovo_usque_ad_mala: nigdy nie rozumiałem, skąd w głowach zwolenników CPK ta powtarzana jak mantra formułka, jakoby CPK = miliardowe zyski. Póki co jedynym pewnikiem są miliardowe koszty i wyssane z palca spekulacje o przychodach.
  • Odpowiedz
@lhotse89: To jest wręcz podręcznikowy przykład.

Chłopski rozum, duże lotnisko, duże samoloty = dużo pieniędzy co tu jest nie do zrozumienia?

Duży przekop Mierzei = dużo kajaków :)
  • Odpowiedz
@lhotse89: To o wszystkim można tak mówić. Port w Świnoujściu/Gdańsku/, gazoport, autostrady - przed budową pewne były tylko koszty.


@ab_ovo_usque_ad_mala: No nie do końca o wszystkim, bo co: możemy wymyślić dowolny duży projekt i każdemu bez dowodów wmawiać, że jest duży więc na pewno się zwróci?

Od lat zwolennicy CPK w kółko gadają o ogromnych przychodach, skoro są tak tego pewni to czemu do dzisiaj nie byli łaskawi tego uzasadnić?
  • Odpowiedz