Wpis z mikrobloga

@lhotse89: Nie mam do nikogo żadnych pretensji. Są opracowania, jest ich mnóstwo. I w zasadzie z każdej strony - zarówno od profesorów na państwowych uczelniach, którzy siedzą na etacie za 6k netto, jak i od wielkiej czwórki. Jak jesteś zainteresowany to później Ci je podeślę. Co do przekopu to on nie ma za zadanie zacząć zarabiać od razu, o ile w ogóle. Na pewno ma znaczenie strategiczne - można omijać Rosję,
@ab_ovo_usque_ad_mala: Znam temat bardzo dobrze, więc nie musisz nic podsyłać. Raporty też znam, wszystkie te aktualne opracowywane zostały na zlecenie CPK i na podstawie danych dostarczonych przez CPK. Ich twórcy sami to jasno podkreślają (mówię m.in. o Ernst&Young czy IATA consulting). Jedyny raport jaki nie powstał na zlecenie CPK to raport NIK - i dziwnym trafem jest jedynym krytycznym.

Ale wrócę do jednego głównego pytania: skoro zwolennicy CPK tak bardzo są
Ale Cię boli ten CPK. Nie chcesz to nie czytaj wątku.


@ab_ovo_usque_ad_mala: czytam ten wątek bo to jest bezpośrednio w moim interesie.
Pisowskie mózgi dopną swego, znów się zadłużą i znów będą się ratować podniesieniem cen energii elektrycznej dla przedsiębiorców czyli mnie. Widzisz a ja mam bardzo dobre serduszko i nie chcę znów podnosić cen dla prostego motłochu i szarpać się z nim.
Na ceny energii wpływ ma tyle czynników,


@ab_ovo_usque_ad_mala: np wzięcie pieniędzy ze sprzedaży limitów co2 przeznaczonych na transformacje i rozdanie je emerytom.
Polityka klimatyczna wszędzie w Europie jest taka sama a wzrosty cen w Polsce najwyższe
@lhotse89: O jakie źródła i dowody Ci chodzi? Chcesz wszystko rozbijać na czynniki pierwsze i sprawdzać konkretnie skąd każda informacja pochodzi? A formy finansowania? Prywatni też chcą swoje pieniądze tracić?


@ab_ovo_usque_ad_mala: Przecież napisałem wyżej, o te dot. linii lotniczych, pasażerów, przewoźników cargo i LOT. Ludzie starając się w Urzędzie Pracy o dofinansowanie swojego biznesu w kwocie 20 000 PLN muszą przedstawić biznesplan, udowodnić, że ich pomysł będzie rentowny, że będzie
Limity CO2 nigdy by nie zostały wprowadzone gdybyśmy to my mieli na nich korzystać.


@ab_ovo_usque_ad_mala: no patrz a jednak wprowadzono je byśmy szybciej przeszli transformację a władza je przechlała, teraz ta sama władza chce budować duże lotnisko, bo wiesz teraz to te bidne samoloty w kółko latają nad nami bo lądować nie ma gdzie, zresztą ja cały czas obstawiam by od razu dwa wybudowali albo nawet cztery, od przybytku głowa nie
@tomekruslan: przekop mierzei nie jest dokończony. Jak pogłębia tor wodny to ma szansę to zacząć działać. Popatrz na statystyki naszych portów - są na skraju wydajności. Dodatkowy port się bardzo przyda.
@Cepion: Tutaj chyba nie ma sensu czegokolwiek tłumaczyć. "Nie, bo nie". Po prostu ludzie wyładowują swoje frustracje. Najlepiej nic nie robić, bo na etapie pomysłu nie ma milionowej gwarancji gigantycznych zysków w chwili rozpoczęcia całego procesu. Jeszcze nie zdążysz zgody na budowę uzyskać, ale zyski już mają być. Cały proces administracyjny oczywiście powinien być przeprowadzony pro publico bono.
Albo robimy coś porządnie, albo nie róbmy tego wcale - wpakowanie miliardów w takie inwestycje nie powinno się tak odbywać, że ktoś sobie uroi "wywalimy #!$%@? lotnisko w środku pola" i od razu powstaje spółka która czesze hajs.


@MgrMarecki: wykopki to podchwycily, bo to ta sama koncepcja co budowanie wielkiej katedry i w tym samym czasie wyrzucanie zawartosci nocnika przez okno na ulice.
Poprostu chca wielkie projekty, piramidy ktore zostana po
Najlepiej nic nie robić, bo na etapie pomysłu nie ma milionowej gwarancji gigantycznych zysków w chwili rozpoczęcia całego procesu


@ab_ovo_usque_ad_mala: napisałem Ci wyżej, w czym problem - to pominąłeś całą wiadomość, a słowa oponentów sprowadziłeś do "nie bo nie". Oj chyba to jednak kolejny trolling pro-CPK, a przez chwilę mnie zmyliłeś, bo myślałem, że rzeczywiście interesuje Cię merytoryka.