Wpis z mikrobloga

#cybersecurity #afera #wykopefekt
Hej społeczność, robiąc dzisiaj zakupy na stronie #dhgate zauważyłem, ze #revolut ma dziurę w kwestii bezpieczeństwa transakcji. Zgłosiłem to do supportu i mam potwierdzenie, ze jest problem i w sumie tyle.
Przy czym z tego co inny użytkownik portalu #pepper pisał, problem ten juz występuje od 2 lat XD (jest to prawda)

A wiec o co chodzi,chcialem zakupić produkt w kwocie 519USD i zapłacić w dolarach. Na każdym etapie transakcji, wszędzie widoczna jest poprawna kwota 519USD (co widać na załączonych screenach)
Dopiero w historii rachunku widać, ze zamiast kwoty 519USD, sprzedawca próbował obciążyć konto albo w EUR albo w PLN doliczając bez mojej wiedzy swój spread.
Podobnie było z karta #curve, gdzie tez na każdym etapie potwierdzenia płatności miałem USD a w historii juz PLN.

Macie może jakieś pomysły, gdzie jeszcze mogę to zgłosić?
Mastercard i VIsa bezpośrednio nie umożliwiają dokonywanie zgłoszeń.
boruvva - #cybersecurity #afera #wykopefekt
Hej społeczność, robiąc dzisiaj zakupy na...

źródło: 6207f53936d81e0892463f5c128b90415ff50ffbe82faa601d2fb74eb287ce73-imageonline.co-merged

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@boruvva: generalnie przy takiej transakcji mozna zrobic chargeback jezeli sprzedawca nie bedzie chcial zwrocic roznicy - wtedy zwroca roznice
  • Odpowiedz
@boruvva: nie wiem czemu nazywasz to dziurą w Revolut/Curve, pretensje kieruj do DHGate, które zapewne robi jakieś wałki z podmianą waluty.
  • Odpowiedz
  • 0
@wanted: oczywiście ze robią, ale Revolut/Curve im to umożliwia, mając jakaś dziurę w sofcie, czy tam w zaimplementowanej logice w przetwarzaniu żądań
  • Odpowiedz