Wpis z mikrobloga

@maniek50005

Cześć!
Kiedyś miałem inne konto (wcześniejsze) i dużo mi pomagałeś przy ck2. Sporo pytań Ci zadałem.
Chciałbym mianowicie wrócić do jednej rzeczy... Kiedyś pięknie wytłumaczyłeś taktyki bitewne.
Czy moglibyśmy odświeżyć ten temat? Niestety nie mogę znaleźć Twoich porad.. były naprawdę wyczerpujące i rozbudowane (jak wszystkie Twoje odpowiedzi). Chodziło o walkę zreformowanym (albo i nie?) poganinem (może był to Śląsk, może Małopolska) przeciwko Frankom.
Pamiętam, że ziemi pogan dają bonusy do obrony i wyniszczenia wrogich wojsk, ale niestety nie przypominam sobie Twojej taktyki.
Na pewno teren odgrywał główną rolę, dowódcy byli ważni i chyba nasz brygada przyboczna wodza? Złożona z konnicy?

1. Czy mógłbyś udzielić porad na temat walk? Chętnie rozpocząłbym grę Małopolską.

2. Jeżeli bym mógł prosić... to jeszcze porady odnośnie rozpadu państwa po śmierci władcy, który ma kilku synów. Wiem, że można uśmiercić syna np. przez wysłanie go jako dowódcę floty, można też zmienić system rządów z plemiennego (ale to już wyższa szkoła jazdy), albo syn musi mieć rangę wyższą od drugiego np. Umiera nam władca, który ma dwóch synów i dwóch synów rozdziela pomiędzy sobą państwo na dwa królestwa itp. Chodzi o to co robić... żeby państwo się nam nie rozpadało :)

Jeżeli nie znajdziesz czasu, to się nie obrażę. Dziękuję Ci za Twoje obszerne porady i wszystko co zrobiłeś dla społeczności tej wspaniałej gry :)

#ck2
  • 22
Niestety mam tylko 5 odcinków i przerwałem nagrywanie w najciekawszym momencie, po uzyskaniu niepodległości.

Polecam trochę pogłośnić, bo na początku zbytnio nie wiedziałem jak się ustawia nagrywanie.


@maniek50005: Na 100% to oglądałem. Niestety kompletnie nic nie pamiętam, bo było to trochę temu. Wiem, że link straciłem przez padnięcie systemu.

A celem tworzenia tej serii było jedynie założenie królestwa Polskiego wraz z pokazaniem jak zarządzać wojskiem - by samym takim królestwem Polski
@Reiter1906: Megakampania TrashingMada z CK2 na YT - o panie, to dzięki tej serii rozpocząłem swoją przygodę w tej grze a i też całkiem sporo się nauczyłem - chociaż tam podejmowane decyzje były rolpleyowo bardziej a nie optymalnie pod naszą postać czy tak jakbyśmy tego my chcieli.

Bardzo dobra seria i było kilka takich zaskakujących momentów ;D
Chociaż osobiście nigdy nie widziałem nikogo na żadnym kanale z CK, kto by miał