Wpis z mikrobloga

@NetworkCartoon: to nie moda tylko konieczność. te balkony podobnie jak dywany na ścianie to efekt kombinacji braku ocieplenia, #!$%@? ogrzewania, dużych mrozów i słowiańskiej fantazji.
U nas nie jest na tyle zimno żeby się tak #!$%@?ć na masową skale.
no ale po #!$%@? wieszać psy na nowym budownictwie? Kiedyś #!$%@? mieszkań nie robili?


@4mmc-enjoyer: chrum, kwi, kiedyś to było. xD

Narzekający na nowe budownictwo znają je tylko z memów i wad. O tym, że mieszkają w wielkiej płycie i przez całe życie narzekają na sąsiadów, a co za tym idzie na szereg wad, to zapomnieli, bo wjechał mocny syndrom sztokholmski. xD

O tym, że oni #!$%@?ą rano na mróz, śnieg
@R_O_T_T_E_N: W Polsce praktycznie już nie ma takich bloków. Większość jest już ocieplona i odnowiona. Wolę mieć poza tym taki widok (oddalony o kilkaset metrów) niż widok, jaki codziennie widzi mój szwagier z balkonu swojego nowego mieszkania deweloperskiego - balkon sąsiada 30 cm od własnego i ściana z oknami 5 m od jego ściany. Przez to w mieszkaniu ma wiecznie ciemno.
@KrolJulian: Oczywiście, że mieszkałem i nigdy więcej. Najbardziej właśnie irytowało mnie jak słychać było czyjeś sikanie, a konkretnie ten dźwięk gdy sikasz prosto do wody w kiblu.
@R_O_T_T_E_N: A ja bym się dał pochlastać że sobie kupić 40 parę metrów w bloczku na jakiejś Retkini
Szkoły, przedszkola, przychodnia, sklepy ,często ryneczek osiedle dobrze skomunikowane komunikacją miejską jest zielono, często jest blisko park a że stare bloki większości są po remoncie myślę że to nie problem.
Dla mnie bajka.
peereloskie bloki to cud inzynierii miejskiej


@zbrodnia_i_kawa: Bloki te słyną z kiepskiej jakości i tego, że się latami na nie czekało, ale ok - na pewno każdy chętnie by się zamienił. Wg mnie główną różnicą między tą wielką płytą a obecnym budownictwem jest powód, dla kórego budowano osiedla wtedy i teraz. Wtedy ludzie potrzebowali gdzieś mieszkać, więc odpowiedni wydział urbanistyki projektował ulice, osiedla, punkty użyteczności. Przeliczali to na zatrudnienie w okolicznych
@zbrodnia_i_kawa: ale to różnica standard budynków teraz jest o wiele lepszy (choćby duże okna, winda, proste ściany, parking podziemny i normalne metraże). Za to zagospodarowanie przestrzeni jest absolutnie #!$%@? bo deweloper chce zarobić.

Ja wiem że wiele "prestiżowych lokalizacji" teraz to jest #!$%@? ale jak sobie przypomnę 4-5 osobowe rodziny na 45m2 w 2 pokojach i dyżury na dostarczanie jedzenia sąsiadce na wózku bo defacto została zamknięta w bloku przez brak