Wpis z mikrobloga

#wroclaw #rower
Ile moze kosztować pomalowanie ramy roweru? Mam starszego ale nadal bardzo fajnego kettlera na aluminiowej ramie i chciałbym go odnowić. Robił ktoś może coś takiego ostatnio i wie ile by to kosztowało?
  • 23
@ujdzie: nie zależy mi na jakimś super kolorze itp its, chciałbym żeby ktoś położył podkład i pomalował w jednym odcieniu całą ramę i tyle a oni to robią jakieś cuda na kiju i pewnie za samą markę będą chcieli +100% ceny
@leanback: @Misiopysioo: Warsztaty lakiernicze co się nie zajmują rowerami albo się nie podejmą ale dadzą konkretną cenę bo jak się nie ma warsztatu o profilu lakiernictwa rowerowego po prostu malowanie jest bardzo pracochłonne. Dam ci przykład ile czasu ci zajmie pomalowanie drzwi czy zderzaka, ile to roboty oraz jaka łatwa forsa za to i porównaj do tego kilka dni na przygotowanie i pomalowanie roweru. Nawet będzie problem z tym, że
@profaza kumpel dla dziewczyny robił ramę w zakładzie gdzie robią renowację felg aluminiowych kilka lat temu i był zadowolony, ale cena wyjdzie obecnie pewni podobnie w okolicach 350 zł. Tanio to już było ( ͡° ʖ̯ ͡°) Gdybyś jednak zdecydował się no. Na zwykłego lakiernika to mu powiedz, że do claru warto dodać utwardzacza bo po naprawach aut mam mocne (graniczące z pewnością) wrazenie, że często o tym
@Viking- nie wiem, korzystam na co dzień z usług kilku zakładów i każdy to "malarnia proszkowa", nawet sprawdziłem dla pewności.

@4x80 dzięki za odp. pytam bo mam ramę do pomalowania, a w proszku mam spoko ceny z racji stałej współpracy i nie kalkuluje mi się kompletnie nawet ogarniać farb przy tych cenach i robić to samemu. Nie byłem tylko pewien jak to technologicznie bo robię w stali i nie mam styczności z
@Misiopysioo: Bo dla takiego warsztatu to prosta robota. Dajesz rozebraną ramę i tu zależy, rama idzie do piaskowania lub do kadzi z chemią i to jest krótka piłka. Potem myte, czyszczone, zabezpieczone gwinty itp, podkład czy bez natrysk proszku, do pieca i gotowe.

Są dostępne zestawy DIY do ''domowego'' malowania proszkowego ale w wypadku ramy trzeba by ogarnąć jakiś piecyk czy komorę grzewczą bo piekarnik będzie za mały.

Oczywiście taka powłoka
Na zwykłego lakiernika to mu powiedz, że do claru warto dodać utwardzacza bo po naprawach aut mam mocne (graniczące z pewnością) wrazenie, że często o tym zapominają, a potem lakier się rysuje od paznokcia.


@Viking-: Lakiernikowi potrzeba 0.5 litra lakieru bezbarwnego więc bierze 300ml klaru, 150ml utwardzacza oraz z 10% rozcieńczalnika co mu daje prawie 0.5 litra lakieru. I to na raz wlewa do pistoletu.

Powiedz mi jak lakiernik ma zapomnieć
@4x80 więc tak:

- różne typy utwardzacza (ma, hs, vhs)
- różni producenci i różna jakość
- lanie na oko
- zwykła januszerka (mniej utwardzacza, więcej rozpuszczalnika
@Viking-: wiec nie, idziesz w zaparte, sprzatam swoja szope, troche farb tu trzymam, wszystko wiadomo jak malowac, skrobie widelec...

Rozmawiamy o lakierniku czy szwagrze kolegi znajomego? Kto ci to malowal?

Chcesz chetnie mozemy pogadac jak sie maluje rowery. Zawodowo maluje jachty ale rowerek tez sie trafi.
4x80 - @Viking-: wiec nie, idziesz w zaparte, sprzatam swoja szope, troche farb tu tr...

źródło: 1000007429

Pobierz
@4x80 a mało masz szwagrów? Jak lakieruje z OC sprawdźmy to ma ch. nie pieniądz.

Gratuluję, że jesteś fachowcem i robisz jak dla siebie, ale uwierz mi bywa naprawdę bardzo słabo
@4x80 A ja ci wierzę. Nie zmienia to faktu, że w każdej branży za fachowcy i "fachowcy". Na trzy auta tylko jedno miało dobrej jakości clar położony, ale za to tylko w jednym lakiernik zapomniał, że jak ma to w ogóle jakoś wyglądać to przydało by się zrobić jakieś cieniowanie czy odcięcia.