Wpis z mikrobloga

@ZygmnuntIgthorn: @an-drzej po pierwsze - to są numery, a nie żadne kody. Po drugie - w wojsku obowiązuje zasada, że się tych numerów nie wiąże z nazwą jednostki. To jest w jednym dokumencie nie mają prawa wystąpić oba. Po trzecie - te listy się nie pokrywają, jeśli sami tego nie widzicie - cóż, nie pomogę. Po czwarte - to jest całkowicie naturalne polecenie, że służby mają korzystać z państwowych źródeł informacji.
po pierwsze - to są numery, a nie żadne kody.


@Bordomir: Ojej! To straszne, że napisałem kody zamiast numery. Będę jednak upierał się przy tym, że nie było tu błędu, a jeśli nawet to niewielki. Słownikowa definicja kodu brzmi.

system znaków służący do zapisywania, przechowywania i przekazywania określonych informacji

https://wsjp.pl/haslo/do_druku/78452/kod

Numerem jednostki będzie samo "1245", "JW 1245" nie jest numerem, dlatego nazwałem to kodem.

Po drugie - w wojsku obowiązuje zasada,
@ZygmnuntIgthorn: są tam jednostki spoza internetu. Tak czy siak - powiedziałem, że wojsko też ma swoje za uszami. Po co mi to wytykasz? Jakbym je reprezentował czy coś. Na stronie internetowej te nazwy są z jednego prostego powodu - w celach promocyjnych. Tomczyk nie powinien udostępniać rozdzielnika.
Zdrowy rozsądek mówi, że dokumentów służbowych się NIGDY nie wynosi. Skoro on postanowił inaczej - to niech się liczy z krytyką. Po co go
są tam jednostki spoza internetu.


@Bordomir: Nie wiem co miałeś na myśli, ale wszystkie numery jednostek z dokumentu i nazwy ze strony skojarzyłem i zweryfikowałem przy pomocy internetu.

Po co go bronić?


@Bordomir: A gdzie ja go bronię? Twierdzisz, że Tomczyk coś ujawnił, podczas gdy lista jednostek znajduje się na stronie DGW. Powiązanie ich numerami to parę minut roboty.