Wpis z mikrobloga

Nigdy nie chciałam mieć dzieci, od kiedy skończyłam 6 lat wiedziałam jak to wygląda, z roku na rok moje przekonania rosły w siłę i sytuacje u rodziny i znajomych utwierdzały mnie w przekonaniu.

Ale mimo to przeraża mnie dziś parcie na bezdzietność.

Z jednej strony czuję dobrze, bo są ludzie tacy jak ja.

Z drugiej strony nie jestem pewna, czy wszyscy ci, którzy nie chcą dzieci, nie mają ich bo tak wygodniej, bo taka moda, a potem będą nieszczęśliwi i będą żałować

Poza tym fala bezdzietności powoduje, że na takie jak ja patrzy się z góry jako na to pokolenie, które samo nie wie czego chce i robi to co inni z wygody, wygodnickie i roszczeniowe, nieświadome konsekwencji.

Nigdy nie podążałam za modą

I tak, mam tatuaże, i kiedyś podobali mi się niebiescy z tatuażami, a dziś wszechobecne tatuaże sprawiły, że podoba mi się mój niebieski, bo nie ma ani jednego tatuażu.

Nadal trzymam się swojego postanowienia, ale sama zaczynam patrzeć na sporą część bezdzietnych z góry.

Czy to już starość?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #p0lka #childfree #antykapitalizm #tatuaze #rozkminy
  • 19
  • Odpowiedz
I tak, mam tatuaże, i kiedyś podobali mi się niebiescy z tatuażami, a dziś wszechobecne tatuaże sprawiły, że podoba mi się mój niebieski, bo nie ma ani jednego tatuażu.


@AlienFromWenus: xD napisz jeszcze, że kiedyś podobali ci się wysocy faceci, ale odkąd co druga julka z tindera daje w opisie " +180cm", to nagle zaczęli ci się podobać niscy faceci xD

Nigdy nie podążałam za modą


odrzucanie mody dla samego odrzucania
  • Odpowiedz
napisz jeszcze, że kiedyś podobali ci się wysocy faceci, ale odkąd co druga julka z tindera daje w opisie " +180cm", to nagle zaczęli ci się podobać niscy faceci xD


@czescmampytanie:

Mi się zawsze podobali niscy

odrzucanie mody dla samego odrzucania to też pewna moda ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@czescmampytanie:

Jednakże nie robiłam tego bo to modne xD nie byłam alternatywka.

Wybierałam z mody to co
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus imo za dużo myślisz o tym, co inni myślą czy robią. Jeśli jacyś ludzie podążają za modą bezdzietności i z tego powodu będą kiedyś żałować, to ich sprawa. Jeśli ktoś będzie Ciebie postrzegał przez pryzmat tamtych podążających za modą - to też jego sprawa. Finalnie Ty sama znasz swoje wartości i motywy, nie musisz nic nikomu udowadniać ani potwierdzać, póki sama uważasz, że robisz dobrze i czujesz się z tym dobrze
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: życie masz jedno i patrz na to, czy tobie będzie dobrze. Wiek 30+ to bardzo niewielkie ryzyko komplikacji przy porodzie, więc tym bym nie przejmował się. Wyznaczanie swojej wartości poprzez bycie "a priori" w kontrze do konsensusu raczej świadczy o małym poczuciu własnej wartości.
  • Odpowiedz
i kiedyś podobali mi się niebiescy z tatuażami, a dziś wszechobecne tatuaże sprawiły, że podoba mi się mój niebieski, bo nie ma ani jednego tatuażu


i jak tu mamy was brać poważnie?
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: ja mam podobnie. jestem facetem i nigdy w życiu nie maiłem mysli "ale fajnie byloby miec dzieciaka". wiedziałem od tym od małego. Ale takich jak nas jest może 1%. reszta to moda i owcze zachowania. Miło spotkać prawdziwa osobe jeszcze pozdro.
  • Odpowiedz