Wpis z mikrobloga

#cnc #praca #firma #wlasnafirma

Przydały by się jakieś porady, jak skutecznie załatwić sobie chociażby niewielką ilość zleceń na tokarkę i/lub frezarkę? Na obecnym etapie wyszukuje przedsiębiorstwa produkcyjne w okolicy i męcze ich telefonicznie zapytaniami. Oczywiście z mizernym skutkiem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wydaje mi się żeby dobrym pomysłem było zaczynanie działalności od usług dla przypadkowych przechodniów, a roboty z internetu to po prostu aukcja kto zrobi taniej.
  • 11
  • Odpowiedz
@lucor: nie masz jakiś wiekszych zakladow niedaleko? Skontaktuj się z dzialem utrzymania ruchu.
Jak w pl jeszcze pracowałem, to jako kiero UR miałem baze takich właśnie małych firm jak twoja. Bo jak mi coś siadlo w nocy, to wiele razy udało się ugadac na rano gotowa cześć. Oczywiście z odpowiednim bonusem :)
Stałe zlecenia przyjda - może jakieś ostrzenie nozy, naprawa narzędzi, poprawki matryc
  • Odpowiedz
  • 0
@kotletowsky: Są i faktycznie niektórzy zapisują sobie mój numer i mail. Generalnie próbuje podejść do tematu bezpiecznie i zależy mi ogarnięciu w miare stałych klientów, żeby zapełnić sobie co najmniej 30-40 godzin pracy w miesiącu, aby chociaż pokryć koszty.

@kuncfot Oferteo to scam. Fakeowe ogłoszenia a trzeba płacić abonament.
  • Odpowiedz
@lucor: Znajomy zatrudnił się w jakimś warsztacie- naprawiali jakieś wózki dla magazynów czy coś. No i tam co chwilę czegoś potrzebowali a czas zamówień oryginałów był kosmiczny. I trzepał to "na fakturę" bo miał w domu sprzęt. Więc znajomości ale nie koniecznie bezpośrednio w jakimś zakładzie produkcyjnym tylko takie właśnie poboczne rzeczy. Głupi magazyn leków może potrzebować takich rzeczy. UR jak wyżej ktoś pisał- jak się spiszesz to będą brali od
  • Odpowiedz
@lucor: Masz chociaż stronę internetową, wizytówkę Google, profil firmowy na FB? Wbrew pozorom, Twoja branża jest dość "romantyczna" w kreacjach wideo - wszelkie DYI, jakieś krótkie klipy z efektów pracy itd świetnie się nadają na TikToka, Youtuba, Insta.. Trzeba tylko ruszyć dupę i mieć w miarę doby telefon
  • Odpowiedz
  • 0
@odysjestem: Pewnie będę miał profile i reklamę w mediach społecznościowych, jak już zacznę działalność i trochę w niej popracuję ( ͡° ͜ʖ ͡°). Póki co jestem przekonany, że muszę trafić do ludzi w działach zaopatrzenia, czy samego kierownictwa z odpowiednią oferta i w odpowiednim czasie. Jak tego dokonać jeszcze nie wiem. Nie wydaje mi się aby Ci ludzie podejmowali decyzje biznesowe w oparciu o Tiktoki i nie
  • Odpowiedz
@lucor: sprobuj moze wsrod rolnikow sie pooglaszac. na podlasiu gospodarz z tokarka to skarb. a to walek, a to stulejka, a to jakis trzpien. teraz wszedzie sa numeryki i wszystko co na ilosc to idzie z automatu. manualne tokarki raczej na jednostkowe proste detale.
  • Odpowiedz